Maratónske míľniky

1924  NAJSTARŠÍ V EURÓPE
Osem maratónskych pionierov inšpirovaných olympijským maratónom v Paríži pred štartom prvého ročníka 28. októbra 1924.

1931 ARGENTÍNSKY OLYMPIJSKÝ HRDINA
Iba 20 ročný Argentínčan Juan Carlos Zabala predznamenal už v Košiciach svoj triumf na olympiáde v Los Angeles.

1945 OPÄŤ NA ŠTARTE
Iba niekoľko mesiacov po skončení vojnových útrap sa bežci opäť postavili na štart maratónu v Košiciach.

1961 FAMÓZNY BIKILA
Ďalší fenomenálny olympijský víťaz z Ríma i Tokia, Abebe Bikila, bol na posledných metroch vítaný zaplneným štadiónom.

1974 MARATÓN MAL 50
Košický maratón oslavoval 50. narodeniny. Veľký favorit, majster Európy a víťaz z Bostonu Ron Hill musel prenechať víťazstvo svojmu krajanovi Keithovi Angusovi.

1980 PO PRVÝKRÁT I ŽENY
Po prvýkrát sa na štarte objavili i ženy. Najúspešnejšou v histórii je doteraz Nemka Christa Vahlensieck, ktorá má na konte neuveriteľných 5 víťazstiev.

1989 ZO SENE NA MESTSKÝ OKRUH
Po prvýkrát bežci súťažili na mestskom okruhu, ktorý bol v ďalších rokoch niekoľkokrát optimalizovaný do dnešnej podoby.

1997 6. MAJSTROVSTVÁ SVETA IAAF V POLMARATÓNE
Košice hostili Majstrovstvá sveta v polmaratóne, ktoré boli slovami prezidenta IAAF Dr. Prima Nebiola označené za najúspešnejšie v histórii.

1999 12. SVETOVÝ KONGRES AIMS
Úspech z roku 1997 zaručil košickým organizátorom právo usporiadať ďalšie významné podujatie. Medzinárodná maratónska asociácia AIMS sa stretla na svojom 12. svetovom kongrese.

2012 SKVELÝ TRAŤOVÝ REKORD
Vo veľmi rýchlych pretekoch padli oba traťové rekordy, pričom Lawrence Kimaiyo zlepšil ten mužský o viac než minútu a pol až na hodnotu 2:07:01. Maratón v Košiciach patril v tom roku medzi najrýchlejšie v Európe.

2014 VÝZNAMNÍ GRATULANTI
Maratón oslavoval 90. narodeniny a medzi gratulantmi nechýbal prezident AIMS Paco Borao, prezident European Athletics Hansjörg Wirz, prezidentka Boston Marathon Joan Flaminio, zakladateľ Berlin Marathon Horst Milde, ani majster Európy Ron Hill.

2017 EMIL ZÁTOPEK
Uplynulo 25 rokov od poslednej návštevy legendárneho 4-násobného olympijského víťaza Emila Zátopka v Košiciach. Maratón tak bol venovaný spomienke na tohto výnimočného športovca a na trati MMM sa objavila Juniorská štafeta ľudí nesúca jeho meno.