Môj prvý maratón

Program pre tých bežcov zo Slovenska a Česka, ktorí trať v Košiciach poznajú iba v jej polovičnej dĺžke, teda v minulosti už absolvovali Polmaratón MMM. Rozhodnete sa prijať výzvu organizátorov, odhodláte sa zmeniť svoju prípravu a zapojíte sa do programu Môj prvý maratón, teda v Košiciach po prvý krát pobežíte 42,195 km?

 • Martina Kolibárová
  Kolibarova Martina, ako rodená Košičanka, má 33 rokov a momentálne žije v Prešove. Pracuje vo funkcii stavebného dozorcu a behom sa nadchla natoľko, že preteky absolvuje každý víkend. Svoj prvý maratón venuje pamiatke svojho otca, ktorý sám niekoľko maratónov odbehol a ten košický mal v jeho srdci špeciálne miesto.  
   

  Lenka Gejdoš Müllerová
  MullerovaLenka je 40 ročná mama troch dcér, pôvodne východniarka z Humenného, dnes žijúca v Bratislave. Behu sa venuje tretí rok, najradšej má traily, no jej snom je raz behať ultra maratóny. Lenkina mama prežila časť života na Komenského ulici v Košiciach a spomínala, ako každý rok „visela“ so sestrami z okna a povzbudzovala maratóncov. Keďže pred dvomi rokmi podľahla chorobe, vníma Košický maratón ako príležitosť vzdať mame hold a uctiť si jej pamiatku.

  Marek Barath
  BarathTýždeň po svojom premiérovom Košickom maratóne oslávi 40. narodeniny. Žije a pracuje v Bratislave, no rodnou dedinou je Tajná v okrese Nitra. V profesnom živote je vedeckým pracovníkom a keď sa nevenuje behu, voľný čas trávi s rodinou. Okrem životného jubilea bola motiváciou k zapojeniu sa do programu Môj prvý maratón aj chuť vymeniť si s priateľmi rady a názory, iných povzbudiť a sám byť povzbudený.

  Rasťo Gira
  GiraPochádza z Lipian v okrese Sabinov a ku Košiciam ho viažu 4 roky prežité na stredoškolskom internáte. Žije a pracuje v Bratislave, kde spolu s manželkou vychováva 7 ročného Tomáša a 4 ročnú Lucku. V Košiciach už absolvoval 2 polmaratóny (2015 a 2016) a k odhodlaniu zdolať svoj prvý maratón ho motivovala symbolika čísel – v 42 rokoch zvládnuť 42 kilometrov.

  Matej Guľvaš
  GulvasDo Košíc pricestuje z novozámockého okresu a je ďalším, pre ktorého bol jeho vek 42 rokov silnou motiváciou k zdolaniu 42 kilometrov. Na svojom konte má okrem iného aj 3 polmaratóny absolvované práve v Košiciach a svoj prvý maratón by tu chcel zvládnuť v limite do 4 hodín.
   

  Roman Vajs
  VajsPre 28 ročného Bystričana bola výzva Môj prvý maratón príležitosťou ako sa motivovať a po 6 ročnej pauze znova začať behať. Keďže maratón bol jedinou disciplínou, ktorú z certifikovaných atletických disciplínach neabsolvoval, padla voľba na premiéru podľa neho logicky práve na Košice. Ciele sú vysoké, MMM by chcel absolvovať v čase 2hod. 45min.

  Jozef Košík
  KosikJozef má 28 rokov a pochádza z malej dedinky na Spiši – Vítkoviec. Momentálne pracuje v Bratislave v oblasti údržby lietadiel. Pre svoju premiéru v kráľovskej disciplíne si vybral Košice najmä pre vynikajúcu atmosféru, ktorú okúsil už na polmaratóne v roku 2016. Vtedy sa napriek chorobe priblížil svojmu cieľu a dobehol v čase 1:30:59. Dvojnásobnú nádielku by v roku 2017 rád vtesnal do limitu 3 hodín.

  František Varga
  VargaV Košiciach doteraz ešte neabsolvoval žiadnu disciplínu, takže prvý maratón bude zároveň prvou športovou udalosťou, kvôli ktorej do metropoly východu zavíta. Má 44 rokov a už 25 z nich slúži v Policajnom zbore, momentálne ako kriminalistický technik v Dunajskej Strede. Pravidelne začal behávať v roku 2012, keď pri výške 173 cm vážil 107 kg. Pre maratónsku premiéru má viacero motivácii. Okrem iného chce týmto počinom vzdať hold nebohej reprezentantke v karate Zsófii Kata Kovácsovej.

  Jozef Majer
  MajerNebyť zdravotných problémov, stál by Jozef na štarte svojho prvého maratónu v Košiciach už minulý rok. 40 ročný starosta obce Kozárovce v okrese Levice beháva najmä pre radosť a zdravie. Na svojom konte má zatiaľ polmaratóny v Tlmačoch a Horných Salibách. Verí, že výsledný čas v cieli Košického maratónu bude lepší ako odhadoval pri registrácii naň.

  Martina Bányaiová
  BanyaiovaHlavnou motiváciou zapojenia sa do programu Môj prvý maratón bolo pre 36 ročnú Košičanku na rodičovskej dovolenke užiť si neopakovateľnú atmosféru MMM. Už viac rokov sa zapája aj do programu Women Friendly Marathon, a tak si aj vďaka tejto odbornej príprave a veľkej podpore, ktorú program ponúka, na maratón v tomto roku jednoducho trúfa. V roku 2016 absolvovala vo farbách WFM štafetový beh Od Tatier k Dunaju a svoj prvý maratón by rada zabehla v limite 4 hodín.

  Paulína Bednárová
  BednarovaPaulína sa zapojila do programu Môj prvý maratón najmä zo zvedavosti a v Košiciach ešte neštartovala v žiadnej z disciplín. Žije a pracuje v Bratislave, z behov obľubuje najmä cross. Maratón v Košiciach je top vrcholom jej sezóny a tomu prispôsobila všetky tréningové plány.
   

 • Program pre tých bežcov zo Slovenska a Česka, ktorí trať v Košiciach poznajú iba v jej polovičnej dĺžke, teda v minulosti už absolvovali Polmaratón MMM. Pokiaľ sa rozhodnete prijať výzvu organizátorov, odhodláte sa zmeniť svoju prípravu a zapojíte sa do programu Môj prvý maratón, teda v Košiciach po prvý krát pobežíte 42,195 km (predchádzajúce absolvovanie tejto vzdialenosti inde na Slovensku alebo vo svete nie je prekážkou) získate niekoľko zaujímavých benefitov.

  • Členstvo v programe Môj prvý maratón
  • Osobitné miesto v štartovej listine
  • Osobitné miesto v prémiovom štartovom sektore A
  • Publicitu z prípravy na Môj prvý maratón
  • Vrátenie štartovného poplatku v prípade, ak maratón účastník programu úspešne dokončí (Štartovné bude vrátené 49 účastníkom na základe žrebovania.)
  • Zaradenie do žrebovania o tri sady kompletnej bežeckej výstroje od nášho partnera Adidas
  • Autentický Certifikát Môj prvý maratón

  Počet miest v tomto v programe je limitovaný symbolickým číslom 49. Taký je totiž počet členov Diamantového klubu MMM kam patria tí, ktorí v Košiciach zdolali trať dlhú 42, 195 km aspoň 25 krát. V prípade zvýšeného záujmu príjmu organizátori prihlášku do programu aj od ďalších bežcov, poskytnú im všetky benefity s výnimkou toho, že štartovné vrátia iba 49 bežcom, na základe žrebovania spomedzi všetkých, ktorí boli do programu prihlásení a súčasne maratón úspešne dokončili. Ak Ťa naša výzva zaujala, stačí v procese on-line registrácie označiť zaškrtávacie políčko a registráciu bežným spôsobom ukončiť. A potom sa už tešiť na ďalšie informácie a pripravovať sa na zdolanie tejto novej výzvy.