Women Friendly Marathon

Tréningy WFM pokračujú od 27. apríla

Projekt Medzinárodného maratónu mieru WOMEN FRIENDLY MARATHON (WFM) vstupuje do štvrtej sezóny, aby s podporou spoločnosti Východoslovenská energetika priniesol aktivity, ktoré pomáhajú dievčatám a ženám nájsť cestu k behu ako prirodzenej voľnočasovej aktivite. To, že ženy záujem o beh majú je nesporné a dosvedčujú to i štatistiky MMM. Za posledné tri roky vzrástol ich počet na štarte všetkých disciplín o viac než 60 %.

Pre všetky ženy a dievčatá, ktoré by rady s behom začali, alebo sa mu už venujú a chcú sa posúvať ďalej, organizujeme v rámci tohto projektu bežecké tréningy v lesoparku Anička v Košiciach. Tréningy začnú 27. apríla a budú pokračovať
až do októbra každú stredu od 17:30 do 19:00.

Tvárou a podporovateľom tohto projektu sa stáva aj divadelná a filmová herečka Gabriela Marcinková, ktorá v Košiciach doposiaľ už absolvovala 7 štartov v polmaratóne a v roku 2016 sa pokúsi o svoj maratónsky debut.

Tréningy sú bezplatné, vedú ich skúsení atletickí tréneri a organizátori nezabúdajú ani na mamičky, ktoré môžu deti zveriť do starostlivosti skúsených animátorov.

Nezabudnite – každá streda patrí na Aničke dievčatám a ženám v pohybe!