kosicemarathon.com — Medzinárodný maratón mieru

Dovoľte privítať vás v Galérii víťazov Medzinárodného maratónu mieru, kde nájdete informácie o tých, ktorým sa podarilo v Košiciach v minulosti zvíťaziť. Pokiaľ viete o ďalších životopisných alebo športových medzníkoch našich protagonistov, budeme radi ak sa s nami o ne podelíte.

MUŽI
2017Reuben Kiprop KERIOKeňa
2016David Kemboi KIYENGKeňa
2015Samuel Kiplimo KOSGEIKeňa
2014Gilbert Kiptoo CHEPKWONYKeňa
2013Patrick Kiptanui KorirKeňa
2012Lawrence Kimwetich KimaiyoKeňa
2011Elijah Kiprono KemboiKeňa
2010Gilbert Kiptoo ChepkwonyKeňa
2009Jacob Kipkorir ChesireKeňa
2008Dejene YirdaweEtiópia
2007William BiamaKeňa
2006Edwin KipchomKeňa
2005David MaiyoKeňa
2004Adam DobrzynskiPoľsko
2003Grigorij AndrejevRusko
2002David KariukiKeńa
2001David KariukiKeńa
2000Ernest KipyegoKeńa
1999Robert ŠtefkoSlovensko
1998Andrzej KrzyscinPoľsko
1997My Tahar EchchadliMaroko
1996Marnix GoegebeurBelgicko
1995Marnix GoegebeurBelgicko
1994Petr PipaSlovensko
1993Wieslaw PalczynskiPoľsko
1992Wieslaw PalczynskiPoľsko
1991Vlastimil BukovjanČSFR
1990Nikolaj KolesnikovZSSR
1989Karel DavidČSSR
1988Michael HeilmannNDR
1987Jörg PeterNDR
1986František VišnickýČSSR
1985Valentin StarikovZSSR
1984Ri Dong MyongKórea
1983František VišnickýČSSR
1982György SinkóMaďarsko
1981Hans – Joachim TruppelNDR
1980Alexej ĽaguševZSSR
1979Jouni KortelainenFínsko
1978Go Chun SonKórea
1977Go Chun SonKórea
1976Takeshi SoJaponsko
1975Choe Chang SopKórea
1974Keith AngusVeľká Británia
1973Vladimír MojsejevZSSR
1972John FarringtonAustrália
1971Gyula TóthMaďarsko
1970Michail GorelovZSSR
1969Demissie WoldeEtiópia
1968Václav ChudomelČSSR
1967Nedjalko FarčičJuhoslávia
1966Gyula TóthMaďarsko
1965Auréle VandendriesscheBelgicko
1964Pavel KantorekČSSR
1963Leonard EdelenUSA
1962Pavel KantorekČSSR
1961Abebe BikilaEtiópia
1960Samuel HardickerVeľká Británia
1959Sergej PopovSovietsky zväz
1958Pavel KantorekČSR
1957Ivan FilinZSSR
1956Thomas Hilt NilssonŠvédsko
1955Evert NybergŠvédsko
1954Erkki PuolakkaFínsko
1953Walter BednářČSR
1952Erkki PuolakkaFínsko
1951Jaroslav ŠtruppČSR
1950Gösta LeanderssonŠvédsko
1949Martti UrpalainenFínsko
1948Gösta LeanderssonŠvédsko
1947Charles HeirendtLuxembursko
1946Mikko HietanenFínsko
1945Antonín Špiroch ČSR
1944Rezső Kövari Maďarsko
1943Géza KissMaďarsko
1942József KissMaďarsko
1941József GyimesiMaďarsko
1939József KissMaďarsko
1937Désiré LericheFrancúzsko
1936György BalabanRakúsko
1935Artürs MotmillersLotyšsko
1934Josef ŠulcČSR
1933József GalambosMaďarsko
1932József GalambosMaďarsko
1931Juan Carlos ZabalaArgentína
1930István ZelenkaMaďarsko
1929Paul HempelNemecko
1928József GalambosMaďarsko
1927József GalambosMaďarsko
1926Paul HempelNemecko
1925Pál KirályMaďarsko
1924Karol HallaČSR
ŽENY
2017Sheila JEROTICHKeňa
2016Chaltu Tafa WAKAEtiópia
2015Mulu Diro MELKAKeňa
2014Lydia Jerotich RUTTOKeňa
2013Ashete Bekere DidoEtiópia
2012Hellen Wanjiku MugoKeňa
2011Maryna DamancevičováBielorusko
2010Almaz Alemu BalchaEtiópia
2009Olena BurkovskaUkrajina
2008Selina Chelimo Keňa
2007Natalia KulešováBielorusko
2006Natalia KulešováBielorusko
2005Edyta LewandowskaPoľsko
2004Rika TabashiJaponsko
2003Jelena MazovkováBielorusko
2002Tadelech BirraEtiópia
2001Galina ŽulievováUkrajina
2000Ivana MartincováČeská republika
1999Katarína JedinákováSlovensko
1998Wioletta UrygováPoľsko
1997Wioletta UrygováPoľsko
1996Gouzel TazetdinováRusko
1995Gouzel TazetdinováRusko
1994Ľudmila MelicherováSlovensko
1993Jelena PlastininováUkrajina
1992Dana HajnáČSFR
1991Mária StarovskáČSFR
1990Carol McLatchieUSA
1989Alena PeterkováČSSR
1988Christa VahlensieckNSR
1987Christa VahlensieckNSR
1986Christa VahlensieckNSR
1985Lucia BeľajevováZSSR
1984Christa VahlensieckNSR
1983Raisa SadreidinováZSSR
1982Gillian BurleyVeľká Británia
1981Christa VahlensieckNSR
1980Šárka BalcarováČSSR