Archív aktualít 2009


23.11.2009 [mk]Maratónsky klub a organizátori MMM bilancovali
V priestoroch Hotelovej a

kadémie sa vo štvrtok 19. novembra zišlo temer 150 členov Organizačného výboru MMM a jednotlivých komisií, ktorí sa spolu s ďalšími zložkami podieľali na príprave 86. ročníka Medzinárodného maratónu mieru. Bilancovanie sa dá zhrnúť do konštatovania, že z mnohých hľadísk išlo o najvydarenejší ročník v celej histórii. Prispeli k tomu vynikajúce športové výsledky, rekordná účasť i mnoho noviniek v sprievodnom programe. Viac z tohto hodnotenia nájdete i v priložených Maratónskych pohľadoch.


23.10.2009 [mk]Cvakni si maratón

Fotografická súťaž Cvakni si maratón, ktorú zorganizoval tím EHMK 2013 v spolupráci s Maratónskym klubom Košice má svojho víťaza. Je ním Vladimír Debnár a jeho snímka S vetrom vo vlasoch. Porota vyberala z viac než 200 fotografií, pričom 18 najlepších sa objaví v uliciach Košíc na citylightových plochách v rámci Citylight Gallery od 10. novembra. Viac informácii a víťazné foto na www.kosice2013.sk.


16.10.2009 [mk]Divácky záujem pred obrazovkami

86. ročník MMM starostlivo sledovali i televízne kamery, sprostredkujúce toto podujatie fanúšikom na športovom kanáli STV3. Účasť divákov v uliciach Košíc bola vynikajúca a ani tých pri televíznych obrazovkách nebolo málo. Potvrdili to i píplmetre, ktoré ukázali, že košickému maratónu sa v nedeľu 4. októbra podarilo sledovanosťou prekonať priamy prenos pretekov F1 z Veľkej ceny Singapúru a dosiahnuť pozornosť, ktorá sa priblížila sledovanosti zápasu Premier League medzi klubovými velikánmi FC Liverpool a FC Chelsea, ktorý bol vysielaný v ten istý deň v atraktívnom popoludňajšom čase.


06.10.2009 [mk]Sedem košických rekordov

Medzi mnohými zaujímavými momentami 86. ročníka Medzinárodného maratónu mieru možno nájsť i minimálne sedem rekordných zápisov. Asi ten najpodstatnejší hovorí o 5.074 registrovaných účastníkoch najstaršieho maratónu v Európe.
Prví traja muži a prvé dve ženy utvorili svoje osobné rekordy a Olena Burkovská z Ukrajiny dokonca nový traťový rekord časom 2.30.50. Najrýchlejším medzi mužmi bol Jacob Kipkorir Chesire z Kena za 2:10:59. Ako sa darilo ostatným nájdete v sekcii výsledky.


02.10.2009 [mk]Obliehanie Dolnej brány.

Prvé návaly bežcov začali obliehať Dolnú bránu dnes o 13 hodine , aby si vyzdvihli štartové čísla a pozreli si zaujímavé prezentácie v stánkoch EXPO MMM 2009. Už predpoludním sa deti zapojili do súťaží v projekte Atletika hrou, aby ich program vystriedali hudobné skupiny na Hlavnom pódiu.
Od 15 hodiny sa novinári stretli na tlačovke s favoritmi, medzi ktorými zatiaľ chýbala etiópska špička. Vzápätí prišla dobrá správa, že meškajúci let pristal v Budapešti a 7 bežcov z tejto bežeckej veľmoci už mieri do Košíc.


02.10.2009 [mk]Favoriti už nocovali v Košiciach

Prvá 4 členná skupina keňských vytrvalcov dorazila vo štvrtok okolo obeda do Košíc, Samson Kikwai si už doprial i tréning , aby záver dňa strávili odpočinkom a večerou v hoteli Hilton, kde si mohli pozrieť i jubilejnú maratónsku výstavu “ Príbehy ôsmich desaťročí “ . Trochu smoly si vybrala ďalšia zo skupín favoritov, medzi nimi i Wilson Chelal( 2:09:06), ktorí tesne zmeškali obedňajší prípoj z Prahy do Košíc a tak sa v posteliach ocitli až tesne pred polnocou. Určite sa však predstavia na piatkovej tlačovej konferencii o 15-tej hodine .
Dnes čaká organizátorov zaťažkávacia skúška pri otvorení kancelárie pretekov , registračných centier na Dolnej bráne o 13.00 hod ale tiež čulý pracovný ruch pri výstavbe tribún a dotváraní priestorov štartu a cieľa.


30.09.2009 [mk]Primátor Košíc na štartovej čiare

Temer na poslednú chvíľu sa pre štart v štafete 4x 1/4 maratón rozhodol i primátor Košíc František Knapík. Organizátori okrem tejto novinky informovali na tlačovej konferencii 30. septembra i o Hudobnom Maratóne počas maratónskeho víkendu a predstavili i najväčších favoritov v kategórii mužov, ktorých osobné rekordy majú hodnotu 2:08 – 2:10 hod. Prví top atléti pricestujú do Košíc vo štvrtok 1. októbra, ubytujú sa v hoteli Doubletree by Hilton a absolvujú prvé tréningy v Mestskom parku. Prezident U.S.Steel Košice George F.Babcoke ( na fotografii vpravo ), ktorý prevzal na tlačovej konferencii svoje štartovné číslo, sa objaví na trati spolu s viac než 160 zamestnancami tejto spoločnosti “
Pre viac informácií kliknite tu


25.09.2009 [mk]Registrácia účastníkov MMM je ukončená

Organizátori košického maratónu sa rozhodli 25. septembra ukončiť on- line registráciu pre kategórie Maratón, Polmaratón, Inline korčuliari, Handbike a Štafeta 4 x 1/4 maratón. Dôvodom je prekročenie plánovaného limitu 5.000 účastníkov vo všetkých kategóríách a tým aj vyčerpanie pripravených štartových čísel a vybavenia pretekárov.
Stále je možná on-line registrácia v kategórii Minimaratón až po jej automatické zastavenie pri počte 1.700 registrovaných.


23.09.2009 [mk]Iba pár voľných miest v 5- tej tisícke

Na tlačovej konferencii v hoteli Doubletree by Hilton informovali organizátori v stredu 23. septembra o ďalších novinkách. Do naplnenia 5-tej tisícky štartujúcich ostáva iba niečo viac ako 80 voľných miest. Predstavená bola tiež unikátna Galéria víťazov, hovorilo sa o štafetovom behu z miesta prvého štartu, obce Turňa do Košíc. Medzi hosťami nechýbal bývalý skvelý ultramaratónec Milan Furín a medzinárodný rozhodca FIFA Richard Havrilla, ktorý sa postaví na štart svojho premiérového maratónu.
Detailnejšie informácie v prílohe a na www.kosicemarathon.com


16.09.2009 [mk]Návšteva Waldemara Cierpiského potvrdená.

Na tlačovej konferencii v hoteli Doubletree by Hilton organizátori v stredu 16.9. potvrdili príchod čestného hosťa, dvojnásobného olympijského víťaza Waldemara Cierpinskeho. Ten do Košíc pricestuje v rámci projektu „Po stopách maratónskych legiend“.
Zverejnené sú už aj vizitky prvej skupiny favoritov na celkové víťazstvo a média boli informované o detailoch pretekov korčuliarov v kategórii T-Systems Inline. Už tradične bola zverejnená i aktuálna štatistika prihlásených účastníkov, ktorá hovorí o registrácii 4.828 športovcov z 35 krajín sveta.
Viac informácií nájdete tu


11.09.2009 [mk]Mizuno opět v Košicích

Všechny běžce a návštěvníky Košického maratonu srdečně zveme na stánek Mizuno, kde bude v termínu od 2. – 4.10. probíhat unikátní diagnostika nášlapu pomocí přístroje Mizuno Precision Fit. Jak tento přístroj funguje? Profesionální Mizuno team vám na přístroji naskenuje chodidlo a na základě analýzy fyziognomických parametrů vám doporučí nejvhodnější běžeckou obuv. Zjistí, zda nemáte problém s nadměrnou pronací (našlapování směrem dovnitř) či zda je vaše chodidlo neutrální. Dobře odpružená obuv je základem běžecké výbavy a napomáhá k maximálnímu výkonu.


08.09.2009 [mk]Medzinárodný maratón mieru a mesto Košice

V priestoroch Magistrátu mesta Košice sa dnes o 10.00 hod uskutočnila tlačová konferencia k 86. ročníku Medzinárodného maratónu mieru.
Prezentované témy:
Vernisáž výstavy „Príbehy ôsmich desaťročí“
Program 86. ročníka Medzinárodného maratónu mieru
Predbežné a stále rekordné počty štartujúcich
Spolupráca organizátorov MMM a tímu EHMK 2013
Ako sa pripravujú osobnosti
Hosťami TK boli:
Mikuláš Čečko – námestník primátora
Igor Timko – skupina NoName
Jana Krajkovičová – EHMK
Laura Dittel – riaditeľka Karpatskej nadácie na Slovensku.
Detailnejšie informácie nájdete v prílohe.


07.09.2009 [mk]T-Systems Inline

Veľmi atraktívna disciplína INLINE získala, aj pre tento ročník súťaže v rámci Medzinárodného maratónu mieru, oficiálneho partnera v podobe spoločnosti T-Systems Slovakia s. r. o. O túto, ešte stále novú, disciplínu je opäť veľmi veľký záujem a keďže pre účastníkov je pripravených 300 štartovných čísel, tak Vám odporúčame vašu registráciu neodkladať a urobiť tak prostredníctvom našej on-line registrácie čo najskôr.


03.09.2009 [mk]Medzinárodný maratón mieru v Bratislave

V Bratislave sa dnes o 11.00 hod uskutočnila tlačová konferencia k 86. ročníku Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach.
Prezentované boli nasledovné témy:
Vernisáž výstavy „Príbehy ôsmich desaťročí“
Program 86. ročníka Medzinárodného maratónu mieru
Predbežne a stále rekordné počty štartujúcich
Osobnosti na štarte
Kampaň – Za život bez tabaku
Tlačová správa
HELP-za život bez tabaku


28.08.2009 [mk]Registrácia na MAXIMA BROKER MINIMARATÓN spustená

Populárny Minimaratón našiel svojho nového partnera v spoločnosti MAXIMA BROKER, a tak bola okamžite spustená online registrácia účastníkov na našej webovej stránke. Táto, dnes už neodmysliteľná súčasť programu Medzinárodného maratónu mieru sa bude konať po štrnásty krát. K dispozícii bude tak ako vlani 1.700 štartovných čísel a účastníckych tričiek. Keďže každý rok je vypredané, je tu určite dôvod svoju registráciu veľmi neodkladať. A aj preto, že registrovaní do 15. septembra zaplatia poplatok 4 €, po tomto termíne o 1€ viac. Súčasťou MAXIMA BROKER MINIMARATÓNU je aj tento rok Firemný beh, do ktorého sa môžu registrovať 3 členné tímy.


25.08.2009 [mk]Košice: maratón s málovídanou atmosférou

Zaujímavý článok sa objavil dnes na českom bežeckom portáli www.behy.cz, od p. Jiřího Šmitáka, dlhoročného spolupracovníka MMM, atletického publicistu a spoluautora publikácie Nejvýznamnejší osobnosti maratónu v Košicích. Ako aktívny účastník MMM opisuje neopakovateľnú atmosféru tohto podujatia a dáva do pozornosti bežcov, že v prvú októbrovú nedeľu v Košiciach sa oplatí postaviť na štart.


25.08.2009 [mk]Igor Timko a No Name v štafete 4 x ¼ maratón

Pozornosť, s ktorou sa stretla nová štafeta 4 x ¼ maratón v programe Medzinárodného maratónu mieru všetkých úprimne teší. Tesne po zverejnení prvých informácií zakotvila v štartovom poli skutočná lahôdka. Po spoločnom stretnutí organizátorov MMM s Igorom Timkom došlo k dohode, že populárna hudobná skupina No Name aj so svojim lídrom priamou účasťou v tejto štafete podporí košický maratón, na ktorý sú podľa ich slov, ako správni lokálpatrioti, náležite hrdí.
čítaj ďalej


18.08.2009 [mk]Yirdawe v národnom tíme Etiópie

Vlaňajší,tak trochu senzačný víťaz Medzinárodného maratónu mieru sa svojimi skvelými výsledkami prebojoval do národného tímu Etiópie na práve prebiehajúcich atletických majstrovstvách sveta v Berlíne. Ako sme už informovali, začiatkom roka sa Dejene Yirdawe v Soule zlepšil na 2:08:30 a aj to mu pomohlo získať miestenku v hviezdnom tíme Etiópie. Mužský maratón je na programe šampionátu v sobotu 22. augusta so štartom o 11.45, ženy vybehnú na mestský okruh v Berlíne o deň neskôr o 11.15 hod.


14.08.2009 [mk]Štafeta 4 x ¼ maratón v programe MMM

Chceš sa zapojiť do programu MMM a stále hľadáš ten najlepší spôsob? Možno práve pre Teba a Tvojich priateľov je tu novinka – štafetový beh, pri ktorom si štvorčlenný tím rozdelí maratónsku trať na 4 úseky. Štartuje sa samozrejme spolu s hlavným poľom v nedeľu o 10.00 hod. a výsledný čas každej štafete odmeria elektronický čip. Kto pobeží s Vami? Medzi inými i populárny Sajfa so svojimi priateľmi, ktorí zvolili takúto formu záverečnej prípravy na maratón v Chicagu. Ak máš chuť, neváhaj, oslov priateľov alebo kolegov vo firme a prihlás sa. Prvý ročník tejto kategórie má limitovaný počet štartovných čísel.
Pre viac informácii klikni tu


14.07.2009 [mk]Záujem zatiaľ strmo rastie

Zaujímavé informácie poskytuje organizátorom Medzinárodného maratónu mieru ich registračný softvér. K 30. júnu 2009, kedy bola stanovená prvá uzávierka za zvýhodnené štartovné sa do hlavných kategórií najstaršieho európskeho maratónu zaregistrovalo celkom 1.152 športovcov, čo je o 67% viac než v rovnakom období minulého roka. I keď sa tento trend zrejme o niečo pribrzdí, vládne reálny optimizmus prekonať v celkovom počte všetkých kategórií číslo 4.000 účastníkov. A to si organizátori nechávajú niektoré motivačné novinky práve na tohtoročné horúce leto.
Pozrite si graf


20.06.2009 [mk]Výsledky Polmaratón Košice-Seňa

7. ročník polmaratónu Košice-Seňa vyhral Štefan Sumerling s časom 1:12:14. Prvou bežkyňou v cieli bola Zuzana Korotvičková s časom 1:28:21. Korčuliarský pretek vyhral Jakub Leščinský s časom 0:28:44, prvou korčuliarkou bola Nikola Oroszová s časom 0:33:05. Víťazom blahoželáme!

Výsledky


03.06.2009 [mk]Tlačová konferencia MMM – 2.6.2009

V utorok 2. júna 2009 sa v hoteli Doubletree by Hilton konala tlačová konferencia k aktuálnym témam prípravy 86. ročníka Medzinárodného maratónu mieru a 7. ročníku Polmaratónu Košice – Seňa. Organizátori predstavili oficiálne nové logo, hovorili o úpravách trate, on-line registrácii, jarnej informačnej kampani a juniorskej štafete, ktorá bude venovaná dvojnásobnému olympijskému víťazovi Waldemarovi Cierpinskemu.
>>čítaj ďalej>>


22.05.2009 [mk]MMM na jubilujúcom maratóne v Prahe

K bohatému programu 15. ročníka Pražského medzinárodného maratónu aktívnou účasťou prispeli aj členovia Maratónskeho klubu v Košiciach. V stánku košického maratónu s motívmi 86. ročníka MMM v rámci PIM expo expedovali propozície najstaršieho podujatia v Európe a záujemcom o MMM boli rozdávané suveníry s emblémom MMM, propagačné materiály o meste Košice a košickom regióne. Za krásneho slnečného nedeľného rána odštartovalo na Staromestskom námestí viac ako 6000 bežcov. Medzi nimi sa nestratila ani tridsiatka pretekárov nášho klubu, ktorí úspešne finišovali v cieli v historickom centre Prahy.
Výsledky našich bežcov
Foto 1,Foto 2,Foto 3,Foto 4,Foto 5,


15.05.2009 [mk]Do Košíc s Mikom

Mike Gratton, ktorý v Košiciach bežal v roku 1980 a vyhral v roku 1983 slávny maratón v Londýne časom 2:09:43, založil po skončení svojej kariéry cestovnú kanceláriu s príznačným názvom 2:09. Na stretnutí počas posledného maratónu na Temži bolo dohodnuté, že Medzinárodný maratón mieru sa stal jednou z destinácií, ktoré táto cestovná kancelária vo svojom katalógu ponúka. Ostáva nám veriť, že britskí maratónci dajú na Mikovu osobnú skúsenosť a už túto jeseň si z bohatej cestovateľskej ponuky vyberú aj Košice.

foto


04.05.2009 [mk]Maratónsky víkend v poľskom Krakove

V poľskom Krakove sa v nedeľu 26.apríla uskutočnil VIII. Cracovia maratón. Na podujatí, ktoré sa každým rokom teší väčšej popularite nechýbala ani výprava Maratónskeho klubu Košice. V dňoch 24.-26.4. tu v rámci expa prebehla druhá z tohtoročných plánovaných prezentácií MMM v zahraničí, ktorá zaznamenala veľký záujem medzi poľskými i zahraničnými účastníkmi maratónu v Krakove, keď sa propozície s prihláškami rýchlo míňali. V nedeľu sa za príjemného slnečného počasia postavila na štart maratónu aj takmer dvadsiatka našich bežcov, ktorí si počínali veľmi dobre, a všetci úspešne dobehli do cieľa. Ich výsledky nájdete tu.
Celkovým víťazom krakovského maratónu sa stal Keňan Julius Kipkorir s časom 2:11:26.


09.04.2009 [mk]Jarná kampaň MMM sa začala v Bratislave

V dňoch 27.-29.3.2009 sa v rámci 4. ročníka maratónu v Bratislave uskutočnila prvá z tradičných jarných prezentácií Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach.

Expo sa po prvý krát konalo na nádvorí Primaciálneho paláca, v blízkosti prezentácie a Pasta Party. Záujem o informácie k aktuálnemu ročníku MMM bol obrovský, nové brožúry a prihlášky sa rýchlo minuli.

>>čítaj ďalej>>
Foto 1, Foto 2, Foto 3, Foto 4, Foto 5, Foto 6,


27.03.2009 [mk]Online registrácia na MMM 2009 je spustená

Všetci bežci, ktorí sa chcú zaregistrovať na MMM 2009 tak môžu urobiť už teraz pomocou online registrácie, ktorá už niekoľko dní beží na našej webovej stránke www.kosicemarathon.com.

Pri včasnej registrácii a zaplatení štartovného najneskôr do 30. júna 2009, zaplatíte zľavnené štartovné iba 25 € oproti 30€, ak sa zaregistrujete po tomto dátume.

Ak ste sa zúčastnili MMM v minulom roku, môžete čoskoro očakávať poštára s papierovou prihláškou na MMM 2009.


27.03.2009 [mk]Dado zvíťazila v Ríme

Len niečo viac než 5 mesiacov po svojom maratónskom debute v Košiciach sa Firehiwot Dado z Etiópie zaradila medzi hviezdy ženského maratónskeho poľa. Určite si spomeniete na útlu a málovravnú atlétku, ktorá pri svojom prvom maratóne v živote obsadila v Košiciach 2. mieste časom 2:37:34. Prišiel však 22. marec 2009 a maratón vo večnom meste. Firehiwot ubrala zo svojho maxima viac než 10 minút a zvítazila výsledným časom 2:27:08 !!!. V Ríme tak potvrdila svoj nesporný talent i skutočnosť, o ktorej sme písali nedávno – tým, ktorí zavítajú do Košíc sa zvykne dariť i v ďalšej kariére(Dejene Yirdawe bol nedávno druhý v Soule za 2:08:30). Škoda len, že si Firehiwot viac neverila už vlani v októbri. Peterkovej rekord z roku 1989 mohol byť už minulosťou.


17.03.2009 [mk]Dejene Yirdawe zažiaril opäť v Soule

Víťaz vlaňajšieho Medzinárodného maratónu mieru, Etiopčan Dejene Yirdawe zažiaril v korejskom Soule. Po tom, ako zlepšil svoj osobný rekord na jeseň v Košiciach, posunul jeho hodnotu opäť túto nedeľu v Soule. V silnej konkurencii dobehol na druhom mieste za 2:08:30, keď rýchlejší bol iba Keňan Arusei (2:07:54). Potvrdil tak svoju triedu i skutočnosť, že víťazom z Košíc sa často darilo výrazne uspieť i v nasledujúcich sezónach. Príkladom sú Ernst Kipyego z Kene (v Košiciach prvý v roku 2000) alebo Rus Grigorij Andrejev (2003).


11.03.2009 [mk]Maratón ako jeden z divov Košíc

Do zaujímavej internetovej ankety sa zapojili obyvatelia Košíc ale i záujemcovia o dianie v tomto meste kdekoľvek vo svete. Ich úlohou bolo vybrať 7 divov spomedzi atrakcií, pamiatok a fenoménov, ktoré sú s týmto mestom spájané. Medzinárodný maratón mieru v nominácii samozrejme nechýbal a vďaka získaným hlasom obsadil v ankete 3. miesto.
>>čítaj ďalej>>