Archív aktualít 2010


25.10.2010 [mk]Vytlač si svoj certifikát MMM 2010

Po ukončení etapy verifikácie výsledkov 87. ročníka MMM prišiel rad i na nasadenie ďalšej novinky, ktorou je elektronický certifikát pre účastníkov hlavných disciplín. Každý záujemca, ktorý v stanovenom limite prekročil cieľovú čiaru, má teraz možnosť získať a vytlačiť si certifikát potvrdzujúci jeho čas, umiestnenie a ďalšie detaily o jeho výkone. Organizátori tak ukončili éru, keď takéto certifikáty tlačili a zasielali účastníkom poštou, čo už možno v dnešnej dobe považovať za málo efektívne.


11.10.2010 [mk]Víťaza privítal v cieli aj prezident SR

Úspešný 87. ročník Medzinárodného maratónu mieru odštartoval prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič, ktorý nad najstarším maratónom v Európe v tomto roku opäť prevzal záštitu.
Spoločne s prezidentom Maratónskeho klubu Štefanom Daňom vítali v cieli finišujúcich účastníkov MMM, vrátane víťaza, Keňana Gilberta Kiptoo Chepkwonyho, ktorý zabehol nielen svoj osobný rekord ale zároveň aj prekonal traťový rekord košického maratónu z roku 2007 (William Biama)časom 2:08:33.


04.10.2010 [mk]MMM v Top 10 už nielen vekom

To, že košický maratón zaujíma prvú priečku v Európe z hľadiska svojej histórie, je rok čo rok opakovanou pravdou. To, že v roku 2010 prenikol i športovými výsledkami medzi Top 10 v Európe, hovoria výsledkové listiny veľkých maratónov. Podľa predbežných informácií sa časom víťaza radí na 8. miesto v Európe za takými gigantmi ako je Londýn, Berlín, Paríž, či Rotterdam ale vyššie než napríklad Rím, Madrid, Zürich, Hamburg , Miláno či Viedeň.
I keď sezóna ešte nie je na konci, z tejto elitnej desiatky by Košice vypadnúť nemali, i keď to samozrejme nie je to najpodstatnejšie, čo zdobí a zdobilo Medzinárodný maratón mieru. Poďakovanie organizátorov patrí všetkým, ktorí boli akýmkoľvek spôsobom nápomocní pri príprave a prispeli tak k celkovému vydarenému priebehu podujatia, okorenenému skvelými športovými výkonmi.
Výsledky


01.10.2010 [mk]Favoriti už v Košiciach !

V poradí už 5. tlačová konferencia, ktorá sa dnes v dopoludňajších hodinách konala k téme košického Medzinárodného maratónu mieru sa niesla v duchu predstavovania favoritov, ale i návratov k neuveriteľným piatim košickým víťazstvám Christy Vahlensieckovej. Bežci majú v Košiciach za sebou svoj prvý tréning a všetko zatiaľ nasvedčuje výbornej forme, s ktorou na Slovensko pricestovali.Ešte pred samotným nedeľným štartom budete môcť top favoritov spoločne s legendárnu Christou vidieť v sobotu 2. októbra o 10:00 na Dolnej bráne pri obľúbenej autogramiáde, z ktorej si každý správny zberateľ zaistite odnesiete bulletin plný autogramov, medzi ktorými bude i jeden obzvlášť cenný – autogram budúceho víťaza 87. ročníka MMM.


30.09.2010 [mk]On-line registrácia zastavená na čísle 5448!

Organizátori 87. ročníka MMM zastavili v stredu o polnoci on-line registráciu na rekordnom počte 5448 športovcov, ktorí sa prihlásili na niektorú z disciplín v rámci programu MMM 2010. Okrem už avizovaného nárastu počtu žien, došlo temer k zdvojnásobeniu počtu štafiet v disciplíne 4 x ¼ maratón a veľmi dynamický nárast sme zaznamenali v posledných dňoch i v disciplíne polmaratón. Kráľovský maratón si vyskúša zhruba tisícka tých najodvážnejších. Počet krajín sa ustálil na čísle 39.
Podrobnú skladbu účastníkov MMM nájdete tu.


29.09.2010 [mk]Dnes bude ukončená on-line registrácia

Dnes o 23:00 hod. bude ukončená možnosť on-line registrácie. Registrovať sa môžete ešte priamo na prezentácii MMM v Dolnej bráne na Hlavnej ulici v Košiciach v piatok 1.10.2010 od 10:00 do 20:00 a v sobotu 2.10.2010 od 8:00 do 20:00 hod. V prípade vyčerpania zásob však môže byť registrácia nových pretekárov ukončená aj skôr. Pripomíname, že platby uskutočnené po 15.9.2010 nie je možné overiť, a preto ich po tomto termíne neuhrádzajte.

Platbu si môžete skontrolovať v zozname prihlásených pretekárov, ak nie je „OK“ prineste potvrdenie o zaplatení na prezentáciu.


27.09.2010 [mk]Novinky pri prezentácii pretekárov

Prezentácia pretekárov sa uskutoční opäť v Archeologickom múzeu Dolná brána na Hlavnej ulici v Košiciach v piatok od 10:00 do 20:00 a v sobotu od 8:00 do 20:00 hod. Pretekár si vyzdvihne štartové číslo, čip a tašku s vybavením na základe predloženia vytlačeného Vouchera (odberného poukazu). Voucher si vytlačte po prihlásení sa na Váš účet v online registrácii.

Pre účastníkov Minimaratónu sa Voucher nevydáva!


23.09.2010 [mk]Favoriti už čoskoro v Košiciach

Na blížiacej sa autogramiáde, ktorá sa uskutoční v sobotu 2. októbra na Dolnej bráne, Vám predstavíme skupinu dvadsiatich TOP atlétov osobne. Dovtedy Vám na tomto mieste ponúkneme aspoň zopár mien a výkonov. Na košickej trati sa Vám tohto roku okrem tisícok bežeckých nadšencov tradične predstavia i špičkoví atléti ako Jacob Kipkorir Chesire (minuloročný víťaz MMM), či držitelia časov pod 2:09:00 Peter Kiplagat Chebet a Naibei Solomon Bushendich. Chýbať nebude ani košický vytrvalec Imrich Pástor, ktorý ako veríme, bude atakovať titul Majstra Slovenska. Medzi ženami pôjde o súboj dvoch bežeckých veľmocí – Etiópie a Ruska. Papierovou favoritkou je s časom hlboko pod 2:30:00 jednoznačne zástupkyňa etiópskej bežeckej školy Gishu Mindaye Tilahun, ale víťazkou napokon môže byť ktorákoľvek z pätice vytrvalkýň.
Ďalšie mená a výkony TOP favoritov 87. ročníka MMM nájdete tu.


20.09.2010 [mk]Socha Maratónca oslavuje „päťdesiatku“

Socha majstra Arpáda Račka „Posol víťazstva“ je s maratónom a Košicami spojená už 50 rokov. Monument v nadživotnej veľkosti, znázorňujúci bezchybne anatomicky spracovanú postavu muža v bežeckom pohybe, sa okamžite stal neodmysliteľným symbolom nielen maratónskeho behu, ale i celých Košíc. Vytvorením bronzovej sochy maratónca na monolitovom podstavci získalo mesto svetový unikát a nový názov námestia, na ktorom bola socha umiestnená – Námestie Maratónu mieru. A práve na ňom sa v sobotu 2. októbra o 19-tej hodine spolu s tradičným aktom zapálenia maratónskeho ohňa odštartuje aj projekt Biela noc – Nuit Blanche, ktorý predstaví súčasné umenie v netradičných priestoroch a v nezvyčajnom čase a zároveň vytvorí pre jubilujúcu sochu „Maratónca” neopakovateľný narodeninový šat.


17.09.2010 [mk]Hranica 5000 účastníkov pokorená!

V utorok 14. septembra sme zaznamenali prekročenie magickej hranice 5.000 účastníkov, zaregistrovaných na 87. ročník MMM. Keďže do samotného štartu najstaršieho maratónu v Európe chýbajú ešte viac než dva týždne veríme, že toto číslo nie je konečné a 3. októbra sa nás na štartovej čiare stretne čo najviac.

Registrovať sa môžete online na našej web stránke alebo osobne od 1. októbra v registračnom centre na Dolnej bráne.


10.09.2010 [mk]Rok ženy v znamení veľkých návratov

Už skôr sme informovali o Juniorskej štafete v projekte „Po stopách maratónskych legiend“, ktorá sa v roku 2010 pobeží na počesť 5 násobnej víťazky MMM Christy Vahlensieckovej.
Je tu však i ďalší zaujímavý počin. Štyri šampiónky minulosti vytvoria štafetu a ešte raz okúsia maratónsku trať v programe 4 x ¼ maratón. O koho pôjde? Na radosť organizátorov prijala do Košíc pozvanie štvorica niekdajších maratónskych hviezd: Šárka Pechková – Balcarová, Alena Peterková, Ľudmila Melicherová a Katarína Jedináková. Viac sa dočítate tu.


07.09.2010 [mk]4 herečky v štafete 4 x ¼ maratón

V nedeľu 3. októbra sa v populárnej disciplíne 4 x ¼ maratón zapoja do štartového poľa MMM i štyri mladé talentované herečky – Lucia a Petra Molnárové, Barbora Švidraňová a Zuzana Marušinová, ktoré sa takýmto spôsobom pripoja k snahe organizátorov o popularizáciu vytrvalostného behu medzi nežným pohlavím. Veríme, že ich aktívna účasť dopomôže k tej správnej motivácii všetkých behu chtivých žien a zároveň bude povzbudením pre všetky tie, ktoré so svojim štartom na tohtoročnom MMM ešte váhajú.
„Rok ženy“ – aj to bola jedna z tém tlačovej konferencie, ktorá sa konala 2. septembra v Bratislave. Viac o jej hosťoch a ďalších zaujímavých témach čítajte tu.


27.08.2010 [mk]Ak chceš bežať so svojim menom

Ešte pár dní ostáva do konca augusta, kedy začnú organizátori vyrábať štartovné čísla pre zaregistrovaných účastníkov MMM 2010.

Tí, ktorí stihnú v tomto termíne splniť všetky prihlasovacie procedúry dostanú opäť štartové číslo so svojim menom a vlajkou krajiny, ktorú reprezentujú.

Ak ho ešte nemáš zabezpečené, stačí sa prihlásiť na MMM a zaplatiť štartovné do 31.8.2010.


16.08.2010 [mk]15 rokov košického minimaratónu

Ani tohto roku sa maratónske preteky v Košiciach nezaobídu bez tejto obľúbenej disciplíny. Spoločnosť U. S. Steel Košice, oslavujúca v tomto roku 10. výročie svojho pôsobenia na Slovensku stojí rovnako dlhý čas i pri košickom maratóne ako jeho generálny partner. Aj to je jeden z dôvodov prečo populárny Minimaratón ponesie v tomto roku názov U. S. Steel Family Run. Pre všetkých záujemcov o štart v tejto kategórii je pripravených 2000 účastníckych tričiek a štartových čísiel. Zaregistrovať sa môžete tu.


19.06.2010 [mk]Výsledky Polmaratónu Košice – Seňa 2010

Máme za sebou 8. ročník Polmaratónu Košice – Seňa. Pretekov sa zúčastnil dosiaľ najväčší počet pretekárov v histórii – 257 (170 bežcov a 87 korčuliarov). Zvíťazil ukrajinský pretekár Anatolij Malij s cieľovým časom 1:19:05, ženský polmaratón vyhrala tiež Ukrajinka Natália Malaja s cieľovým časom 1:30:17. Na korčuliach bol najrýchlejší Tomáš Rosival a v ženskej in-line kategórii zvíťazila Magdaléna Števicová. Podrobné výsledky dnešného podujatia nájdete vo výsledkoch.


25.03.2010 [mk]MMM 2010 v znamení mnohých čísel

Niekoľko významných čísel ovplyvní prípravu a priebeh 87. ročníka Medzinárodného maratónu mieru, ktorý bude odštartovaný v nedeľu 3. októbra 2010.

6 hodín – to je nový časový limit pre zdolanie maratónskej trate v Košiciach. Organizátori tak postupne sledujú celosvetový trend, ktorý umožňuje maratón absolvovať čoraz väčšiemu počtu športovcov. Doterajší päťhodinový limit bol ustanovený v roku 2000. Rok 2010 je teda z tohto hľadiska ďalším zaujímavým medzníkom.

O ďalších zaujímavých číslach MMM sa dočítate tu


02.02.2010 [mk]Online registrácia na MMM 2010 je spustená

Všetci bežci, ktorí sa chcú zaregistrovať na MMM 2010 môžu tak urobiť už teraz, pomocou online registrácie, ktorá už od 1. februára beží na našej webovej stránke www.kosicemarathon.com.
Pri včasnej registrácii a zaplatení štartovného najneskôr do 30. apríla 2010, zaplatíte zľavnené štartovné iba 30 €.
Viac informácií o MMM 2010 nájdete na našej webstránke v propozíciách, prípadne kontaktujte Maratónsky klub telefonicky 055 622 00 10 alebo e-mailom.