Archív aktualít 2012

12.11.2012 [mk]AIMS ocenil najstarší maratón v Európe
Medzinárodná asociácia maratónskych a cestných behov AIMS udelila, pri príležitosti svojho 30. výročia od založenia, ocenenie Medzinárodnému maratónu mieru v Košiciach ako najstaršiemu maratónu v Európe. Cenu odovzdal prezident AIMS Paco Borao (vľavo) prezidentovi Maratónskeho klubu Košice a predsedovi Organizačného výboru MMM Štefanovi Daňovi (vpravo) v Aténach, v rámci konania 6. Svetového maratónskeho sympózia AIMS.
Zároveň ocenili aj najstaršie alebo najprestížnejšie maratónske podujatia na ostatných kontinentoch, Boston maratón (Amerika, USA), Fukuoka maratón (Ázia, Japonsko), Comrades maratón (Afrika, JAR) a Rotorua maratón (Oceánia, Nový Zéland).
Viac informácií nájdete v Tlačovej správe.


16.10.2012 [mk]Košiciam sa vyrovná len Boston
V nohách už má tisíce kilometrov, ale Medzinárodný maratón mieru v Košiciach bežal v nedeľu prvýkrát. A český bežecký fenomén Miloš Škorpil určite neľutoval.
Ako to celé videl?
„Neskutočne som si to užil. Výborná trať, ideálne počasie, fantastickí diváci a k tomu čas, na ktorý som si vôbec netrúfal ani pomyslieť (3:25:30,8). Keby som mal porovnávať, veľmi sa mi páčil Boston, New York, Bejrút, ale popravde, Košice ma nadchli už večer pred štartom zapálením maratónskeho ohňa a aj tým ako majú Košičania tento maratón za svoj. To znesie porovnanie len s Bostonom, asi pre tú históriu, lebo tak ako je Boston najstarším na svete, Košice sú najstarším európskym maratónom a ľudia sú tu na to hrdí.“ povedal Miloš Škorpil.


09.10.2012 [mk]Deň plný rekordov
Bol to deň plný rekordov v takmer ideálnom počasí (15°C, pod mrakom, bez vetra a iba s ojedinelými zrážkami). Osemdesiate deviate pokračovanie najstaršieho maratónu v Európe prinieslo oba traťové rekordy a tiež nový účastnícky rekord pri štarte viac než 7400 bežcov zo 46 krajín vo všetkých disciplínach. Väčšina z 30.000 divákov na trati musela byť spokojná. Štyria najrýchlejší muži bežali rýchlejšie než bol aktuálny traťový rekord (2:08:33, Gilbert Chepkwony v roku 2010), pričom tempo vystupňoval najmä víťaz Lawrence Kimaiyo od 36. kilometra. Viac nájdete tu.


07.10.2012 [mk]2:07:01 – Ďakujeme, ďakujeme

Všetkým pretekárom, divákom a organizátorom ďakujeme za výnimočné výsledky 89. ročníka Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach. Čas víťaza KIMAIYO Lawrence Kimwetich z Kene 2:07:01 je novým traťovým rekordom. K výnimočným výsledkom ďalších pretekárov sa ešte vrátime, teraz si ich môžete pozrieť v neoficiálnych výsledkoch na našom webe. Výsledky MMM 2012


03.10.2012 [mk]Zostávajú posledné miesta
Štyri dni pred štartom hlásia organizátori posledné voľné miesta v štartovnej listine, počet presiahol 7300.
Mesto Košice spolu s tímom EHMK chystá v predvečer MMM aj veľkolepú Bielu noc.
Miesto pre víťazov – Socha maratónca potrebuje nové žulové pilóny
Predstavili sme posledné mená najrýchlejších spomedzi favoritov, medzi nimi aj Evans Ruto ( KEN, 2:08:36).
Ak nebežíš aspoň foť ! Súťaž Cvakni si maratón opäť v programe MMM.
Organizátori chystajú live prenos na internete, RTVS odvysiela hodinový záznam v popoludňajšom prime time.
Viac detailných informácií nájdete tu


29.09.2012 [mk]Minimaratón vypredaný

Chceme sa Vám všetkým poďakovať za Váš záujem o populárny U.S.Steel Family Run – Minimaratón 4,2 km. Online registrácia na tieto preteky bola ukončená – plánovaná kapacita bola naplnená do posledného miesta. Všetci prihlásení si môžu vyzdvihnúť svoje štartové číslo na prezentácii v Auparku 5.10.2012 od 9:00 do 20:00 a 6.10.2012 do 18:00. Po 18:00 bude výpredaj nevyzdvihnutých štartových čísiel.


25.09.2012 [mk]Najnovšie informácie z kuchyne MMM
Olympioničky Kuzminová a Berešová spoločne na štarte U.S.Steel Family Run.
Liga proti rakovine opäť s finančnou podporou od organizátorov i účastníkov MMM.
Hľadali sme známe tváre v štartovných listinách.
Hudobný maratón bude rozdávať štartovné čísla.
Štrnásť dní pred štartom 7055 prihlásených.
Vizitky ďalších favoritov s časmi pod 2:10.
Kompletnú tlačovú správu nájdete tu.


18.09.2012 [mk]Tlačová konferencia MMM 2012
Tlačovka 18. septembra priniesla tieto novinky:
Tri týždne pred výstrelom už temer 6.900 registrovaných.
Na štarte i svetový rekordér v maratóne nevidiacich.
Anna Oroszová po paralympiáde v Londýne opäť aj v Košiciach.
Getrag Maratón 4 x ¼ pobežia i Richard Raši, Milan Ftáčnik, Sajfa či Igor Timko.
Vlaňajší víťaz Kemboi patrí papierovo medzi najpomalších z tucta favoritov.
Detaily a celú tlačovú správa nájdete tu


10.09.2012 [mk]U.S.STEEL FAMILY RUN
Aj v roku 2012 sme pre vás pripravili populárny beh pre všetkých, ktorý nesie názov U.S.Steel Family Run a ktorý samozrejme poznáte aj ako tradičný Minimaratón.
Na nenáročnú trať dlhú 4200 metrov sa môže prihlásiť každý bez obmedzenia veku, deti samozrejme v sprievode rodičov.
Na web stránke sa okrem rýchlej online registrácie dá dostať i k hromadným prihláškam vhodným pre rodiny, kluby, či školy.
V tomto roku na Vás čaká limitovaný počet 2500 štartových čísel, tričiek a v cieli tiež pre mnohých vytúžená účastnícka medaila.


06.09.2012 [mk]Do Košíc mieria športové hviezdy a tisíce bežcov
Vo štvrtok 6. septembra sa konala v Bratislave tlačová konferencia s aktuálnymi informáciami o pripravovanom 89. ročníku Medzinárodného maratónu mieru. Medzi čestnými hosťami nebude chýbať už avizovaný John Farringhton ale ani olympijská víťazka Anastázia Kuzminová. Náš excelentný chodecký reprezentant Matej Tóth si vyskúša polmaratón a zaradí sa do rekordnej, viac než sedem tisícovej masy účastníkov podujatia, ktorých čaká v Košiciach okrem behu i Biela Noc a rad ďalších atraktívnych sprievodných programov. Celú tlačovú správu nájdete tu.


04.09.2012 [mk]Getrag maratón 4 x 1/4
Stále populárnejšia štafeta, v ktorej sa štvorčlenné tímy snažia zdolať maratónsku vzdialenosť, získala svojho patróna v spoločnosti GETRAG. Firma, ktorá v priemyselnom parku Kechnec vyrába prevodovky pre renomované svetové automobilky, tak rozširuje portfólio partnerov najstaršieho európskeho maratónu. Táto disciplína ponesie názov GETRAG Maratón 4 x ¼ a prihlásiť sa do nej môžete priebežne až do štartu MMM na našej stránke cez online registráciu.
Čítaj viac


27.08.2012 [mk]Adidas sa stal partnerom MMM
Jedna z najprestížnejších svetových športových značiek sa zaradila medzi partnerov Medzinárodného maratónu mieru. Adidas, ktorý sa s organizátormi dohodol zatiaľ na trojročnej spolupráci, sa tak stal jedným z hlavných partnerov MMM. Pre všetkých , ktorí sa odhodlajú v Košiciach zdolať kráľovskú maratónsku vzdialenosť je pripravené ako bonus tričko práve tejto vyhľadávanej značky. S ucelenou kolekciou sa potom športovci i návštevníci stretnú v stánku Adidas v priestoroch Expo MMM 2012 od 5. do 7.októbra
Jedným z výstupov spoločných aktivít už pred samotným maratónom bude i skupinový tréning bežcov z Košíc a okolia pod odborným usmerním tímu Adidas a to v utorok 28.augusta od 19.00 hod v parku na Aničke. Čítaj viac.


24.08.2012 [mk]Bež so svojim menom
Už iba niekoľko dní ostáva do uzávierky štartovnej listiny pre tých, ktorí chcú na trať 89. ročníka MMM vybehnúť so svojim menom a vlajkou svojej krajiny na štartovnom čísle.
Medzníkom je 31. august tak, aby sa všetko stihlo pripraviť a vytlačiť. Registrácia pokračuje i po tomto termíne až do samotného predvečera MMM alebo do chvíle, kedy budú štartovné čísla v jednotlivých disciplínach vypredané.

Ak ťa MMM láka ale obávaš sa, že nezvládneš sám 42 km, prehovor ďalších troch priateľov a zabehnite si štafetu 4 x ¼ . Zažijete jedinečnú atmosféru najstaršieho maratónu v Európe, v štafete so spoločným štartom celého maratónskeho poľa.


08.08.2012 [mk]Pripravte sa na MMM s bežcom Milošom Škorpilom
Každý maratón má svoju históriu a svoje špecifiká a bežať v stopách Abebe Bikilu či mnohonásobného víťaza Košíc Pavla Kantorka či ďalších skvelých maratóncov, ktorí stáli na jeho štarte, respektíve prebehli jeho cieľom, je zaväzujúce, teda aspoň pre mňa – píše bežec Miloš Škorpil, ktorý sa behaniu venuje štyridsať rokov a ktorý je pre svoje pestré bežecké aktivity uznávaný v Čechách a aj na Slovenku. Miloš Škorpil pre vás pripravili seriál o tom, ako sa správne pripravovať na MMM. Čo robiť v týždňoch alebo dňoch pred maratónom vám bližšie prezradí na stránkach bežeckého portálu www.behame.sk. Viac informácií nájdete na behame.sk alebo na našom Facebooku.


31.07.2012 [mk]Medzinárodný maratón mieru na OH v Londýne
Pondelok 30. júla patril priestor Slovenského domu v Londýne Košiciam a ich prezentácii projektov EHMK. Medzi nimi nemohol chýbať ani Medzinárodný maratón mieru, ktorý sa predstavil okrem iného i 4 minútovou animáciou – maratónskymi míľnikmi od roku 1924 až po blížiace sa 90. narodeniny v roku 2014. Toto podujatie s veľkým medzinárodným presahom okrem svojej bohatej histórie prichádza i v Londýne s ponukou spojiť návštevu európskej kultúrnej metropoly s účasťou na najstaršom kontinentálnom maratóne. Virtuálnu prehliadku Košíc môžu záujemcovia v Slovenskom dome na olympiáde absolvovať aj na bežeckom páse a okrem historických pamätihodností tak spoznať i časť trate MMM.


23.06.2012 [mk]Ukrajinský víťaz Polmaratónu Košice-Seňa
Za pekného slnečného počasia dnes prebehol jubilejný desiaty ročník polmaratónu Košice – Seňa. Víťazom sa stal bežec z Ukrajiny Eduard HAPAK v slušnom čase 1:09:57. Víťazkou medzi ženami bola Katarína BEREŠOVÁ za 1:22:32. Najrýchlejším korčuliarom sa stal Michal SLOTTA a korčuliarkou Renáta KARABOVÁ. Na historickej maratónskej trati do Sene sa uskutočnili aj Majstrovstvá Slovenska v polmaratóne, kotré vyhral Imrich PÁSTOR z TJ Obal servis Košice a ženskou majsterkou sa stala Katarína BEREŠOVÁ tiež z TJ Obal servis Košice. Súťaž družstiev vyhralo družstvo JM-Demolex Bardejov. Podrobné výsledky polmaratónu Košice – Seňa 2102.


15.06.2012 [mk]V očakávaní ďalšieho jesenného rastu

V utorok 12.6. sa v hoteli Doubletree by Hilton uskutočnila tlačová konferencia k aktuálnym témam 89. ročníka Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach.
Okrem zhodnotenia jarných aktivít a kampaní sa hovorilo aj o očakávaných počtoch registrovaných športovcov, príchode austrálskej legendy Johna Farringtona, či prípravách na jubilejný 10. Polmaratón Košice – Seňa. Viac informácií nájdete v tlačovej správe.


24.04.2012 [mk]Náročný víkend

Veľmi náročný víkend absolvovali organizátori MMM od 20. do 22. apríla v rámci jarnej Road Show.
Okrem maratónov v Krakowe a holandskom Enschede svoje kroky namierili do Londýna, aby v hale ExCell, kde okrem Expa prebehla i registrácia bežcov, umiestnili svoj prezentačný stánok. Rozdali sa tisíce letákov, vymenili sa stovky vizitiek, pristavilo sa množstvo osobností maratónskeho diania.
V zákulisí sa rokovalo aj o našej kandidatúre na 20.kongres AIMS v roku 2014 i o účasti špičkových pretekárov na tohoročnom jesennom košickom maratóne.


04.04.2012 [mk]Maratón vyrazil na Road Show 2012
Maratónsky klub počas uplynulého víkendu odštartoval svoju pravidelnú jarnú kampaň MMM a Road Show 2012. Prvé prezentácie sa uskutočnili na expe v Bratislave a Prahe. Priniesli mnoho pozitívnych stretnutí s bežcami, ktorí prejavili záujem o účasť na najstaršom maratóne v Európe, ktorý si v tomto roku zapíše už svoj 89. ročník a zároveň aj stretnutia s organizátormi oboch podujatí, ktoré sľubujú nové možnosti spolupráce.
Táto Road Show bude pokračovať aktívnymi prezentáciami v Krakove, Enschede, Londýne a neobídeme ani populárny beh Devín – Bratislava. Vyvrcholením bude tradičná májová účasť na Pražskom maratóne, počas ktorého sa uskutoční aj 19. Svetový kongres AIMS.


16.03.2012 [mk]Darujeme ti štartové číslo

Blíži sa možnosť darovať 2% z dane z príjmu. Ak sa rozhodneš venovať ich Medzinárodnému maratónu mieru, darujeme Ti na oplátku štartovné číslo pre ktorúkoľvek zvolenú disciplínu 89. ročníka MMM.
Jedinou podmienkou je, aby hodnota tohto daru pokryla aspoň výšku štartovných nákladov, teda 30 EUR (v prípade verných maratóncov 20 EUR).
Viac o tom ako postupovať nájdeš tu


13.02.2012 [mk]Online registrácia na MMM 2012 je spustená

Už od začiatku februára majú bežci možnosť zaregistrovať sa na MMM 2012 pomocou online registrácie na našej webovej stránke www.kosicemarathon.com.
Pri včasnej registrácii a zaplatení štartovného najneskôr do 30. apríla 2012, zaplatíte zvýhodnené štartovné 30 €.
Súčasťou procesu registrácie je i možnosť podporiť jeden z troch benefičných projektov MMM 2012.
Viac informácií o podmienkach účasti nájdete na ďalších podstránkach tejto webovej stránky, prípadne kontaktujte Maratónsky klub telefonicky 055 622 00 10 alebo e-mailom.


20.01.2012 [mk]Prispejte na svoj maratón
Aj v roku 2012 môže každý z nás poukázať 2% zo zaplatenej dane za rok 2011 oprávnenému subjektu. Využite aj vy túto možnosť a prispejte na projekt Medzinárodný maratón mieru.
Občianske združenie Maratónsky klub Košice bolo založené v roku 1990 s cieľom zabezpečovať záujmovú činnosť spojenú s organizovaním Medzinárodného maratónu mieru.
Viac informácií
Tu nájdete postup krokov a základné údaje potrebné pre poukázaniu 2% z dane Maratónskemu klubu Košice.
Tlačivá na stiahnutie:
Vyhlásenie o poukázaní dane
Potvrdenie o zaplatení dane