Môj prvý maratón

  • Program pre tých bežcov, ktorí sa odhodlajú v Košiciach po prvý krát zvládnuť celú maratónsku vzdialenosť (predchádzajúce absolvovanie maratónu inde na Slovensku alebo vo svete nie je prekážkou). Pokiaľ sa rozhodneš prijať výzvu organizátorov, odhodláš sa zmeniť svoju prípravu a zapojíš sa do programu Môj prvý maratón, teda v Košiciach pobežíš v typickej atmosfére a na našej rýchlej trati po prvý krát 42,195 km, získaš niekoľko zaujímavých benefitov.

    • Členstvo v programe Môj prvý maratón
    • Osobitné miesto v štartovej listine
    • Osobitné miesto v prémiovom štartovom sektore A
    • Publicitu z prípravy na Môj prvý maratón
    • Zaradenie do žrebovania o voľný štart MMM 2018
    • Logo programu Môj prvý maratón na účastníckom certifikáte MMM

    Ak Ťa naša výzva zaujala, stačí v procese on-line registrácie označiť zaškrtávacie políčko a registráciu bežným spôsobom ukončiť. A potom sa už tešiť na ďalšie informácie a pripravovať sa na zdolanie tejto novej výzvy.

  • Martina Kolibárová
    Kolibarova Martina, ako rodená Košičanka, má 33 rokov a momentálne žije v Prešove. Pracuje vo funkcii stavebného dozorcu a behom sa nadchla natoľko, že preteky absolvuje každý víkend. Svoj prvý maratón venuje pamiatke svojho otca, ktorý sám niekoľko maratónov odbehol a ten košický mal v jeho srdci špeciálne miesto.  
     

    Lenka Gejdoš Müllerová
    MullerovaLenka je 40 ročná mama troch dcér, pôvodne východniarka z Humenného, dnes žijúca v Bratislave. Behu sa venuje tretí rok, najradšej má traily, no jej snom je raz behať ultra maratóny. Lenkina mama prežila časť života na Komenského ulici v Košiciach a spomínala, ako každý rok „visela“ so sestrami z okna a povzbudzovala maratóncov. Keďže pred dvomi rokmi podľahla chorobe, vníma Košický maratón ako príležitosť vzdať mame hold a uctiť si jej pamiatku.

    Marek Barath
    BarathTýždeň po svojom premiérovom Košickom maratóne oslávi 40. narodeniny. Žije a pracuje v Bratislave, no rodnou dedinou je Tajná v okrese Nitra. V profesnom živote je vedeckým pracovníkom a keď sa nevenuje behu, voľný čas trávi s rodinou. Okrem životného jubilea bola motiváciou k zapojeniu sa do programu Môj prvý maratón aj chuť vymeniť si s priateľmi rady a názory, iných povzbudiť a sám byť povzbudený.

    Rasťo Gira
    GiraPochádza z Lipian v okrese Sabinov a ku Košiciam ho viažu 4 roky prežité na stredoškolskom internáte. Žije a pracuje v Bratislave, kde spolu s manželkou vychováva 7 ročného Tomáša a 4 ročnú Lucku. V Košiciach už absolvoval 2 polmaratóny (2015 a 2016) a k odhodlaniu zdolať svoj prvý maratón ho motivovala symbolika čísel – v 42 rokoch zvládnuť 42 kilometrov.

    Matej Guľvaš
    GulvasDo Košíc pricestuje z novozámockého okresu a je ďalším, pre ktorého bol jeho vek 42 rokov silnou motiváciou k zdolaniu 42 kilometrov. Na svojom konte má okrem iného aj 3 polmaratóny absolvované práve v Košiciach a svoj prvý maratón by tu chcel zvládnuť v limite do 4 hodín.
     

    Roman Vajs
    VajsPre 28 ročného Bystričana bola výzva Môj prvý maratón príležitosťou ako sa motivovať a po 6 ročnej pauze znova začať behať. Keďže maratón bol jedinou disciplínou, ktorú z certifikovaných atletických disciplínach neabsolvoval, padla voľba na premiéru podľa neho logicky práve na Košice. Ciele sú vysoké, MMM by chcel absolvovať v čase 2hod. 45min.

    Jozef Košík
    KosikJozef má 28 rokov a pochádza z malej dedinky na Spiši – Vítkoviec. Momentálne pracuje v Bratislave v oblasti údržby lietadiel. Pre svoju premiéru v kráľovskej disciplíne si vybral Košice najmä pre vynikajúcu atmosféru, ktorú okúsil už na polmaratóne v roku 2016. Vtedy sa napriek chorobe priblížil svojmu cieľu a dobehol v čase 1:30:59. Dvojnásobnú nádielku by v roku 2017 rád vtesnal do limitu 3 hodín.

    František Varga
    VargaV Košiciach doteraz ešte neabsolvoval žiadnu disciplínu, takže prvý maratón bude zároveň prvou športovou udalosťou, kvôli ktorej do metropoly východu zavíta. Má 44 rokov a už 25 z nich slúži v Policajnom zbore, momentálne ako kriminalistický technik v Dunajskej Strede. Pravidelne začal behávať v roku 2012, keď pri výške 173 cm vážil 107 kg. Pre maratónsku premiéru má viacero motivácii. Okrem iného chce týmto počinom vzdať hold nebohej reprezentantke v karate Zsófii Kata Kovácsovej.

    Jozef Majer
    MajerNebyť zdravotných problémov, stál by Jozef na štarte svojho prvého maratónu v Košiciach už minulý rok. 40 ročný starosta obce Kozárovce v okrese Levice beháva najmä pre radosť a zdravie. Na svojom konte má zatiaľ polmaratóny v Tlmačoch a Horných Salibách. Verí, že výsledný čas v cieli Košického maratónu bude lepší ako odhadoval pri registrácii naň.

    Martina Bányaiová
    BanyaiovaHlavnou motiváciou zapojenia sa do programu Môj prvý maratón bolo pre 36 ročnú Košičanku na rodičovskej dovolenke užiť si neopakovateľnú atmosféru MMM. Už viac rokov sa zapája aj do programu Women Friendly Marathon, a tak si aj vďaka tejto odbornej príprave a veľkej podpore, ktorú program ponúka, na maratón v tomto roku jednoducho trúfa. V roku 2016 absolvovala vo farbách WFM štafetový beh Od Tatier k Dunaju a svoj prvý maratón by rada zabehla v limite 4 hodín.

    Paulína Bednárová
    BednarovaPaulína sa zapojila do programu Môj prvý maratón najmä zo zvedavosti a v Košiciach ešte neštartovala v žiadnej z disciplín. Žije a pracuje v Bratislave, z behov obľubuje najmä cross. Maratón v Košiciach je top vrcholom jej sezóny a tomu prispôsobila všetky tréningové plány.