Archív aktualít 2013

04.12.2013 [mk]Pri hrobe Bukovského
V piatok 29. novembra 2013 sa stretli členovia Maratónskeho klubu Košice pri hrobe Vojtecha Brauna Bukovskeho. Stalo sa tak v predvečer 50. výročia od jeho úmrtia. Zakladateľ maratónu v Košiciach tento svet opustil 30. novembra 1963 ako 69 ročný.

Podujatiu, ktoré si pripomína 90 rokov svojej existencie položil pevné základy už tým, že sa z olympiády v Paríži vrátil s víziou priniesť na východ Slovenska niečo nezvyčajné, priniesť odkaz maratónskeho hrdinstva starý temer 2500 rokov.
Čítajte viac …

18.11.2013 [mk]Vieme kto pobeží v Berlíne.
K apetítu a motivácii stále sa rozrastajúceho slovenského maratónskeho poľa prispel i Medzinárodný maratón mieru osobitným bonusom v podobe štartu na maratóne v Berlíne v roku 2014. Spolu so svojim partnerom, značkou Adidas, zaradili do programu MMM i žrebovanie o voľný štart na tomto prestížnom podujatí, pýšiacom sa najrýchlejšou traťou na svete. Žrebovanie sa uskutočnilo vo štvrtok 14. novembra za prítomnosti viac než 150 organizátorov a dobrovoľníkov, ktorí sa stretli na tradičnom vyhodnotení Medzinárodného maratónu mieru.

Čítaj viac…

12.11.2013 [mk]V Aténach sa spomínalo na Košice.
V kolíske zrodu maratónu sa počas posledného víkendu od 8. do 10. novembra 2013 konalo už 7. sympózium AIMS, ktoré dostalo atraktívny náboj v podobe ceremoniálu udeľovania AIMS Gala Award pre najlepších svetových maratónskych bežcov za obdobie od októbra 2012 do septembra 2013. Na hlasovaní sa podieľali členské podujatia AIMS , teda i Medzinárodný maratón mieru, a víťazmi sa stali Keňania Edna Kiplagat a Wilson Kipsang.
Sympózium samotné bolo venované bezpečnostným témam, ktoré sa stali ešte aktuálnejšími po aprílových bombových útokoch v Bostone.

Čítajte viac …

18.10.2013 [mk]Aj maratónska fotosúťaž už pozná víťaza.
Víťazi maratónu opustili Košice pred desiatimi dňami, no duch podujatia sa nevytratí vlastne nikdy. Na tých, ktorí fandili nedá nikto dopustiť, tí ktorí fotili, zachytili v okamihu atmosféru tohto nevšedného dňa. Mnohí z nich prijali výzvu zapojiť sa do súťaže Cvakni si maratón a porota sa tak musela opäť neľahko rozhodovať pre jediný snímok zo stoviek zaujímavých záberov. Ten víťazný od Michala Breinera prišiel s názvom Z rúčky do rúčky. Pocty sa však dostane až poldruha tuctu z nich a to aj tým, že sa objavia ešte v októbri v uliciach košickej Citylight Gallery.

08.10.2013 [mk]Cvakni si maratón
Súťaž o najlepšiu fotografiu MMM je v plnom prúde. Ak si trúfaš vyhrať 200 EUR, pozri si podmienky a pošli maximálne 3 fotografie cez www.kosicemarathon.com. Ponáhľaj sa, porota zasadá v piatok.

 

06.10.2013 [mk]Poznáme víťazov !
90. ročník Medzinárodného Maratónu Mieru v Košiciach vyhral Patrik Kiptanui Korir z Kene s časom 2:09:36. Pod 2:10 dobehli aj jeho rivali Gezagehn A. Abebe z Etiópie (2:09:42) a Elisha Kiprop Barno z Kene (2:09:45). Ženskému maratónu dominovali bežkyne z Etiópie, ktoré všetky tri prekonali traťový rekord. Víťazka Ashere Bekere Dido s vynikajúcim víťazným časom 2:27:47. Druhá skončila Marta Lema Megra (2:28:02) a tretia bola Lemelem Berha Yachem (2:29:42).

 

05.10.2013 [mk]Do Košíc dorazili už všetci pozvaní atléti
Medzinárodný maratón mieru (MMM) v Košiciach má status najstaršieho európskeho maratónu. Najbližšiu nedeľu sa pobeží už osemdesiaty ôsmy raz, ale keďže organizátori rátajú aj dva neuskutočnené ročníky v rokoch 1938 a 1940, Košičania oslavujú deväťdesiatku. A oslava to bude rekordná. Na maratónsku trať dlhú 42 195 m sa v nedeľu ráno o 9.00 h vydá vyše 1700 bežcov a bežkýň a celkovo sa vo všetkých kategóriách predstaví približne 9500 pretekárov. V plejáde skvelých Keňanov a Etiópčanov sa vyníma meno – Patrick Makau (28).
Čítajte viac …

03.10.2013 [mk]Maratón LIVE na internete
Pre fanúšikov košického maratónu, ktorí ho nebudú môcť sledovať priamo v uliciach mesta je pripravený internetový prenos, ktorý v nedeľu 6.októbra priblíži priebeh jubilejného MMM. Prenos môžete sledovať od 8.45 do 13.00 na stránke www.kosicemarathon.com. Prinesie zábery zo štartu, trate i cieľa a diváci ho budú môcť sledovať i na veľkoplošnej obrazovke pri hoteli Doubletree by Hilton. Pripomíname, že štart hlavného poľa bežcov je o 9:00 hod. MMM LIVE

 

01.10.2013 [mk]Svetový rekordér Patrick Makau v Košiciach
Držiteľ doteraz platného svetového rekordu Patrick Makau priletí ako ambasádor Medzinárodného maratónu mieru v piatok do Košíc, na pozvanie, ktoré vybavil Štefan Daňo, prezident Maratónskeho klubu Košice a predseda OV MMM.
Boli predstavení poslední z favoritov 90. ročníka MMM, medzi nimi i strieborný z vlaňajška Philemon Baaru (2:07:49).
U.S.Steel Košice podporuje maratón už od roku 2000, U.S.Steel Family Run je taktiež beznádejne vypredaný.
Celkový počet registrovaných prekoná číslo 9.500.
Súčasťou programu je aj Beh proti cukrovke.
Do súboja v Univerzitnom behu sa zapojí 7 slovenských vysokých škôl. Počet akreditovaných novinárov sa blíži k stovke.
Viac informácii nájdete v priloženej tlačovej správe.

30.09.2013 [mk]Nezablúdite !
Modrá čiara už zdobí trať, čo je znamením, že maratón sa skutočne blíži. Vyznačuje optimálnu líniu behu i jednotlivé kilometre, ktoré je potrebné zdolať. Ďakujeme všetkým, ktorí s jej vyznačením pomohli.

 
 
 

24.09.2013 [mk]Strmý nárast žien v štartovnom poli
Na tlačovej konferencii v utorok 24. septembra boli predstavené favoritky na titul v kategórii žien a pozornosť bola venovaná tiež priebehu úspešného programu Women Friendly Marathon i celkovému zastúpeniu žien v štartovnom poli. Ladislav Bodnár, ktorého v ťažkej životnej situácii prichýlil útulok Oáza hovoril o svojej túžbe zdolať maratón. Ak sa mu to podarí, môže dostať šancu bežať i maratón v Berlíne 2014, kam žrebovaním organizátori MMM vyšlú jedného slovenského bežca , či bežkyňu. Reč sa zvrtla i na beh Miloša Škorpila (na fotografii) z Ašu do Košíc, či na množstvo proviantu potrebného na dodanie energie bežcom. Aktuálny stav registrovaných účastníkov sa v deň tlačovej konferencie zastavil na čísle 9.451. Viac nájdete v priloženej tlačovej správe.

20.09.2013 [mk]Z Košíc do Berlína
Atraktívny bonus čaká vďaka spolupráci organizátorov so svojim partnerom, značkou Adidas, jedného zo slovenských bežcov alebo bežkýň, ktorým sa podarí dokončiť jubilejný košický maratón. Dostanú sa totiž do žrebovania o voľný štart na maratóne v Berlíne, ktorý sa pobeží v nedeľu 28. septembra 2014. Ide o jeden z najprestížnejších svetových maratónov, ktorý býva každoročne bleskovo vypredaný. O jeho kvalitách svedčí i fakt, že práve tu sa zrodil aktuálny svetový rekord, keď Patrick Makau v roku 2011 v Berlíne zvíťazil výkonom 2:03:38.

18.09.2013 [mk]Zverejnené mená prvých favoritov MMM 2013
Na tlačovej konferencii v utorok 16. septembra boli zverejnené mená prvej časti favoritov jubilejného maratónu. Ide o papierovo „pomalšiu časť“ elitného poľa s debutom Davida Kibeta, o ktorom vlaňajší víťaz a jeho tréningový partner Lawrence Kimayo prezradil, že je lepší než on sám. Thomas Bogdain z T-Systems Slovakia hovoril o participácii spoločnosti na projekte MMM a Renáta Karabová prezradila niečo viac o svojich ambíciách i doterajších výsledkoch v disciplíne Inline. Hosťom tlačovej konferencie bol i Tomi Kid Kovács, pripravujúci sa na zápas o titul majstra sveta v boxe, ktorý do tejto prípravy zahrnul i štart na košickom maratóne. Wes Jacklin z firmy Getrag Ford Transmissions pridal niekoľko informácii, ako a prečo sa táto spoločnosť zapája do programu Medzinárodného maratónu mieru. Viac nájdete v priloženej tlačovej správe.

12.09.2013 [mk]Originálna platobná karta MMM
Slovenská sporiteľňa, jeden z hlavných partnerov MMM 2013, prináša pre všetkých klientov banky možnosť získať originálnu platobnú kartu s historickým, či súčasným motívom košického maratónu. Stačí zájsť na stránku www.vlastnakarta.sk, vybrať si jeden zo šiestich motívov a platobnú kartu objednať . Ponuka je nastavená pre všetky typy debetných kariet a záujemcom sa tak dostane do ruky zaujímavý a praktický suvenír pripomínajúci jubilejný Medzinárodný maratón mieru.

:

10.09.2013 [mk]Maratón sa predstavil v Kulturparku
V utorok 9. septembra sa konala v Kulturparku v poradí druhá jesenná tlačová konferencia venovaná blížiacemu sa 90. ročníku Medzinárodného maratónu mieru. Jej súčasťou bola tiež vernisáž výstavy „90 rokov košického maratónu vo fotografii„. Reč sa točila i okolo projektu dobudovania pylónov patriacich k unikátnej Soche maratónskeho bežca, či sprievodných spoločenských a kultúrnych udalostiach, kam patrí aj Hudobný maratón. Zaujímavým bude dozaista i spojenie Trienále súčasného obrazu s obľúbenou Pasta party v košickom Kulturparku v sobotu 5. októbra. V závere prezentovaná štatistika prihlásených účastníkov potvrdila enormný záujem o štart na MMM, ktorý však už narazil na posledné limity. Viac detailných informácii nájdete v prílohe.

07.09.2013 [mk]MMM hlási vypredané
Vo štvrtok 5. septembra sa v Bratislave uskutočnila prvá zo série tlačových konferencií k jubilejnému Medzinárodnému maratónu mieru. Venovala sa krátko i obzretiu za veľmi úspešným rokom 2012, pohľadom na kvalitu štartovného poľa v roku 2013 i spomienke na Leonarda Buddy Edelena, ktorému je tohoročný maratón venovaný. Uzavretie registrácie 40 dní pred otvorením MMM z dôvodu vypredania štartovných čísel bolo témou, ktorá na stretnutí s novinármi snáď najviac rezonovala. Kompletnú tlačovú správu nájdete tu.

Viac informácii i na www.kosicemarathon.com.

30.08.2013 [mk]Pozastavenie registrácie
Organizátori jubilejného Medzinárodného maratónu mieru sa rozhodli od piatku 31. augusta do pondelka 2. septembra pozastaviť registráciu na jednotlivé disciplíny podujatia s výnimkou U.S.Steel Family Run. Dôvodom bola verifikácia účastníckych databáz doteraz prihlásených bežcov. Po ukončení tohto procesu je od utorka 3. septembra k dispozícii pre proces on-line registrácie posledných 100 štartovných čísel v disciplíne Maratón. Ostatné disciplíny, okrem U.S.Steel Family Run, tak už ostávajú definitívne uzatvorené.

07.08.2013 [mk]Maratón atakuje 9.000 štartujúcich
Maratón atakuje 9.000 štartujúcich a hlási blížiace sa obmedzenie registrácie. Posledné čísla z prelomu júla a augusta primäli organizátorov MMM stanoviť limity pre vybrane disciplíny z programu podujatia. Limit sa zatiaľ netýka samotného maratónu i keď počet registrovaných je tu dvojnásobne vyšší než vlani. Z logistických a kapacitných dôvodov je však stanovené, že ostáva posledných 1.000 voľných štartovných čísel spolu pre disciplíny Polmaratón, Štafeta 4 x 1/4 maratón a Inline.
Čítaj viac…

22.07.2013 [mk]Program WFM & MMM v druhej polovici
Projekt Women Friendly Marathon, ako súčasť aktivít jubilejného ročníka MMM, sa vo svojom cyklickom tréningovom kempe pre dievčatá a ženy v pohybe preklopil do druhej polovice. Vo štvrtok 18. júla absolvovalo v lesoparku Anička viac ako 50 členiek tímu štrnásty z celkového počtu 26 tréningov. Bola to tiež príležitosť predstaviť prvé adeptky z kempu, ktoré sa postavia i na štart niektorej z disciplín Medzinárodného maratónu mieru. A tak si svoje symbolické štartovné čísla prevzali Zuzana Chalupková, Žaneta Matulová, Helena Ondejková a Ružena Tkáčová, ktoré vytvoria prvú štafetu WFM absolvujúcu spoločne 6. októbra 42.195 km.
Viac čítaj tu…

22.06.2013 [mk]Polmaratón v tropickom počasí
Dnes si pretekári užili na tradičnom polmaratóne z Košíc do Sene horúce tropické počasie. Bežeckým pretekom dominovali bežci z klubu JM Demolex Bardejov. Zvíťazil ukrainský pretekár Ruslan Pechnikov s víťazným časom 1:10:49. Najrýchlejšou ženou bola jeho klubová kolegyňa Natalia Malayia tiež z Ukrainy s časom 1:38:18.
Korčuliarske preteky vyhral Jakub Leščinský, keď cieľ dosiahol za 32 minút a 23 sekúnd. Najrýchlejšou korčuliarkou sa stala Renáta Zmijová s víťazným časom 00:36:41.
Výsledky

 

14.06.2013 [mk]Bilancoval sa prvý polrok
V stredu 12. júna bilancovali organizátori prvý polrok 2013 na tlačovej konferencii, ktorá sa konala v hoteli Doubletree by Hilton. Tém bolo skutočne veľa, hovorilo sa o pocte Leonardovi Edelenovi, fotografickej výstave, projekte WFM, registrácii na U.S.Steel Family Run i postupnom dotvorení priestoru okolo Sochy maratónca. Neobišli sa ani jarné kampane a novinári sa dozvedeli viac i o počtoch registrovaných účastníkov k 31. máju 2013. Ak chcete vedieť viac, čítajte celú tlačovú správu tu.

 

06.06.2013 [mk]Plaketa primátora mesta Košice

Na návrh prezidenta Maratónskeho klubu, Štefana Daňa, prevzal v stredu 5. júna 2013 člen organizačného výboru MMM Marian Lukáč, pri príležitosti svojho životného jubilea, Plaketu primátora z rúk Richarda Rašiho, ako uznanie za jeho dlhoročnú prácu v prospech Medzinárodného maratónu mieru. Marián Lukáč je jedným zo zakladajúcich členov Maratónskeho klubu v Košiciach, no ľudia z prostredia športu ho poznajú i ako bývalého basketbalového rozhodcu, či organizátora košického Bike Maratónu.

31.05.2013 [mk]Už aj do Sene a na minimaratón

Záujemcovia o posledné dve disciplíny z programu MMM 2013, ktoré ešte neboli sprístupnené vo formáte on-line registrácie si môžu zapnúť počítač a dať sa do práce. 11.ročník polmaratónu z Košíc do Sene sa uskutoční v sobotu 22. júna. Dozvedieť sa niečo viac o podmienkach štartu a zaregistrovať sa môžu bežci na známej stránke www.kosicemarathon.com.
Na tej istej stránke, od toho istého momentu, je možná tiež registrácia na populárny Minimaratón, ktorý pod názvom U.S.Steel Family Run odštartujeme v nedeľu 6. októbra presne o 9.07 hod. Novinkou je zvýšený limit počtu účastníkov, ktorých organizátori pustia na trať 2.800. Kto chce mať istotu, nemá na čo čakať.

21.05.2013 [mk]Online registrácia spustená
Netrpezlivo očakávaná registrácia na 11. ročník Polmaratónu Košice – Seňa je otvorená. Na trati, ktorá desiatky rokov patrila jesennému maratónu, sa okrem bežcov predstavia znova aj inline korčuliari. Organizátori sa vzhľadom na neustále sa zvyšujúci počet účastníkov rozhodli opäť umožniť vyzdvihnúť si štartovné číslo už v piatok popoludní. Pracovisko prezentácie tak bude fungovať 21. júna na Dolnej bráne od 16.00 – do 19.00 a nasledujúci deň od 7.30 do 8:45 h. Na všetkých čaká po absolvovaní trate i tradične bohatý cieľový servis v obci Seňa. Viac informácii a propozície pretekov, ktoré sa uskutočnia v sobotu 22. júna 2013, nájdete www.kosicemarathon.com

21.05.2013 [mk]Poďakovanie z Bostonu
Prezident Maratónskeho klubu, Štefan Daňo poslal po aprílových udalostiach v Bostone tamojším organizátorom maratónu podporný list.
Boston sa organizátorom MMM za podporu po nedávnych tragických udalostiach poďakoval.
„Ďakujeme za váš list so slovami podpory a povzbudenia. Oceňujeme váš záujem v týchto zložitých chvíľach. Boston je silný. Boston je schopný obnovy, je to náš domov a sme na Boston veľmi hrdí. Bostonský maratón má hlbokú tradíciu, je integrálnou súčasťou štruktúry a histórie našej komunity. Sme oddaní pokračovaniu tejto tradície usporiadaním 118. ročníka Bostonského maratónu v roku 2014,“ píše sa v správe od Bostonskej atletickej asociácie.

14.05.2013 [mk]Východoslovenská energetika v rodine hlavných partnerov MMM.
Rodina partnerov a podporovateľov Medzinárodného maratónu mieru sa s jeho blížiacim sa jubileom rozrastá, akoby chcela kopírovať neutíchajúci záujem a nárast počtu účastníkov. Spoločnosť Východoslovenská energetika, člen skupiny RWE, sa stáva jedným z ďalších hlavných partnerov podujatia. Dopĺňa tak portfólio skutočne významných značiek domácich i nadnárodných koncernov, ktoré popri meste Košice a generálnom partnerovi U.S.Steel Košice dlhodobo podporujú túto tradičnú udalosť.
Viac čítajte tu.

 

06.05.2013 [mk]Rekordné počty 5 mesiacov pred štartom
I keď do štartu 90. ročníka MMM ostáva ešte 5 mesiacov, športovci dávajú jasne najavo, že jubilejný maratón nechcú vynechať. A to hlavne v samotnej kráľovskej disciplíne, kde počet registrovaných k 30. aprílu zaznamenal 120% medziročný nárast a prekonal tak s veľkým predstihom počet bežcov na štartovnej čiare z roku 2012. Čo sa teda bude diať ďalej ťažko odhadnúť a o tom, či bude vyhlásený konečný limit rozhodnú organizátori podľa vývoja do 30. júna. Ak započítame všetky disciplíny, i tie ako je Minimaratón či Atletika hrou, kde býva pravidelne vypredané, možno povedať, že temer pol roka pred štartom je tu už záujem o 5.800 štartovných čísel a vlaňajší rekord v počte 7.400 sotva odolá. Okrem Európy registrujeme záujem i z Číny, Japonska, Austrálie, Mexika či Singapuru.

30.04.2013 [mk]3586 MARATÓNOV
Takýto počet maratónskych behov zaznamenali štatistici na celom svete za rok 2012. Najviac ich bolo v USA – 881, na Slovensku celkom 57. Na veľkosť krajiny určite nie málo, ak si uvedomíme, že vo Francúzsku ich bolo 82, v Japonsku 66, či v Maďarsku 15. Treba priznať, že mnoho našich maratónov má početne iba symbolickú účasť. Pokiaľ ide teda o absolvovanie celej maratónskej trate (42,195 km), podľa štatistík na Slovensku dominujú za rok 2012 Košice (830 bežcov v cieli) a ďalšie poradie tvorí Bratislava (588), Rajec (173), Banská Bystrica (131) a Čadca (94).

19.04.2013 [mk]„Košičan“ vyhral v Paríži
Maratónska sezóna je v plnom prúde a je zaujímavé sledovať ako sa v nej darí atlétom, ktorí sa už predstavili i na Medzinárodnom maratóne mieru. Dieru do sveta určite urobil Peter Kimeli Some, ktorý vyhral veľký maratón v Paríži 7. apríla časom 2:05:37. K tomuto výkonnostnému skoku sa rozbiehal i v Košiciach, kde v roku 2011 obsadil 4. miesto. Ehitu Kiros Reda z Etiópe zas vlani brala v Košiciach bronz v čase 2:33:43, aby sa v januári tohto roku zlepšila na famóznych 2:23:39 a obsadila týmto časom v Dubaji 2. miesto. Úvod sezóny využil na ostrý štart i víťaz MMM 2011 a štvrtý z roku 2012 Elijah Kemboi, ktorý sa predstavil v indickom Mumbai a časom 2:10:03 obsadil 3.miesto. Nezopakoval síce svoj vlaňajší výkon z Košíc (2:07:51), ale stupne víťazov ho isto potešili.
Potvrdzuje sa tak, že Košice sú často odrazovým mostíkom k hviezdnej kariére a otvárajú mnohým dvere do maratónskeho sveta.

16.04.2013 [mk]Tragédia na maratóne v Bostone

Tragédia na maratóne v Bostone sa nás všetkých hlboko dotkla. Spájalo nás veľa, nie iba bohatá história dvoch najstarších maratónov. Zažili sme priamo na mieste jubilejný 100. Bostonský maratón v roku 1996, osobné stretnutie v Košiciach v rámci 12. Svetového kongresu AIMS v roku 1999, stretávali sme sa vo svete. Chceme vyjadriť našu spolupatričnosť organizátorom i sústrasť pozostalým. Dúfame, že svet ostane ušetrený od ďalších podobných nezmyselných útokov.

 

11.04.2013 [mk]Zažil prvý maratón
Maratón v Košiciach sa blíži k svojmu jubileu. Jeho príprave a napredovaniu sa venovali celé generácie organizátorov. Znie priam neuveriteľne, že je medzi nimi i človek, ktorý ako rozhodca nasadol v roku 1942 na bicykel a do dnešných dní z neho obrazne nezosadol. Reč je o Františkovi Kapcárovi, skutočnom nestorovi Medzinárodného maratónu mieru, ktorý nikdy neobíde kanceláriu jeho štábu a Maratónskeho klubu a na jeseň vždy priloží ruku k dielu. V minulých dňoch oslávil v dobrom zdraví krásne deväťdesiatiny. Bol teda na tomto svete o niečo skôr, než sa zrodila myšlienka zorganizovať v Košiciach prvé maratónske dobrodružstvo. V mene onedlho jubilujúceho maratónu posielame úprimnú gratuláciu vitálnemu Bubenovi, ako ho všetci jeho blízki familiárne volajú.

18.03.2013 [mk]Darujte 2% svojmu maratónu
Blíži sa možnosť darovať 2% z dane z príjmu. Ak sa rozhodnete venovať ich Medzinárodnému maratónu mieru, darujeme Vám na oplátku štartovné číslo pre ktorúkoľvek zvolenú disciplínu 90. ročníka MMM. Jedinou podmienkou je, aby hodnota tohto daru pokryla aspoň výšku štartovných nákladov, teda 30 EUR(v prípade verných maratóncov 20 EUR, resp. v prípade nováčikov 24 EUR).
Základné informácie
Postup pre poukázanie 2% z dane
Postup pre získanie štartového čísla.
Tlačivá na stiahnutie:
Vyhlásenie o poukázaní dane
Potvrdenie o zaplatení dane

12.03.2013 [mk]Maratónsky klub zorganizoval v Užhorode tlačovku
S cieľom oživiť výmenu informácii a podporiť účasť športovcov z Ukrajiny i samotného Zakarpatia, zorganizoval Maratónsky klub Košice v Užhorode 11. marca tlačovú konferenciu. Tá sa tešila veľkému záujmu miestnych i celoštátnych médií. V tomto meste, ležiacom priamo na našich hraniciach, síce maratón už neorganizujú, ale športový duch tu rozhodne nechýba. V Košiciach sa v posledných rokoch darilo najmä ženám z krajiny nášho východného suseda, čo dokresľuje i víťazstvo Oleny Burkovskej v roku 2009.
Istou bariérou pre masovejší počet štartujúcich je i vízová povinnosť, na tému ktorej prebehlo rokovanie s generálkou konzulkou v Užhorode pani Jankou Buriánovou. Viac čítajte tu.

04.02.2013 [mk]Pomáhajme spoločne
Pod týmto názvom bola na prelome rokov ukončená prvá etapa verejnej zbierky na podporu vybraných projektov Maratónskeho klubu, ktorú klub inicioval základným vkladom vo výške 2012 Eur. Je čas aj touto cestou poďakovať účastníkom MMM 2012, ktorí prispeli navýšením svojho účastníckeho poplatku ale tiež individuálnym darcom podporujúcim najmä revitalizáciu a dostavbu areálu Sochy maratónca. Na tento projekt získal Maratónsky klub zo zbierky zatiaľ 7.572,55 Eur. Ďalší z dlhodobých zámerov, preventívne programy Ligy proti rakovine, darcovia podporili v celkovej sume 1.625,10 Eur a na revitalizáciu športovísk sa môže použiť 451,70 Eur. (Vyúčtovanie verejnej zbierky)
Veríme, že k týmto spoločensky naliehavým aktivitám nájdeme rovnako pozitívnu odozvu aj v roku 2013. Ešte raz všetkým ďakujeme.

23.01.2013 [mk]Presne 257 dní
pred štartom 90. ročníka MMM bol na stránke www.kosicemarathon.com aktivovaný systém pre registráciu účastníkov jubilejného ročníka najstaršieho maratónu v Európe. Stalo sa tak symbolicky iba deň po slávnostnom ceremoniáli, ktorý odštartoval lavínu aktivít Košíc ako Európskeho hlavného mesta kultúry.
Maratónsky rok plný zaujímavých aktivít bude venovaný americkému vytrvalcovi Leonardovi Buddy Edelenovi, ktorý zvíťazil v Košiciach v roku 1963 ako držiteľ vtedajšieho svetového rekordu.
Viac čítajte tu