Maratón podporí slovenských atlétov

0

Presadiť sa v ťažkej medzinárodnej konkurencii nie je v dnešnom športe jednoduché. V maratóne, s tak jednoznačnou dominanciou afrických pretekárov, to platí dvojnásobne.
Medzinárodný maratón mieru vypísal už v roku 2015 motivačné bonusy pre slovenských atlétov usilujúcich o limit na olympiádu v Riu. Na skvalitnenie svojej prípravy ho vtedy získala Katarína Berešová, ktorá dnes mieri už k svojmu druhému štartu pod piatimi kruhmi.

Najstarší maratón v Európe bude v podpore domácej bežeckej špičky pokračovať aj v roku 2016. Pre prvých troch mužov a ženy v slovenských farbách sú v cieli MMM 2016 pripravené špeciálne odmeny v celkovej výške 3.400 Eur, z toho po 1.000 Eur pre najrýchlejšieho muža i ženu. Osobitosťou tohto bonusu je aj fakt, že bude kumulovateľný so štandardnými cenami, ktoré Maratónsky klub Košice, organizátor MMM vyplatí pre 10 absolútne najlepších atlétov a atlétok. A keďže Slováci sa dokázali už v minulosti v najlepšej desiatke umiestniť, je tu pre nich motivácia a šanca svoje odmeny aj skutočne navýšiť.

katkaberesova
jurajvitko
Katka Berešová získala podporu z fondu MMM na prípravu do Ria už v roku 2015.
Ak sa Juraj Vitko rozhodne pre jesenný štart v Košiciach, môže, aj vzhľadom na svoje jarné výkony, pomýšľať na osobitný finančný bonus vypísaný organizátormi pre najlepších Slovákov na MMM 2016
Share.

Comments are closed.