MMM zaradený do programu Marathon Majors

0

Abbott World Marathon Majors (AWMM) vznikol v roku 2006 na základe dohody šiestich veľkých prestížnych maratónov, medzi ktorými sú Tokyo Marathon, Boston Marathon, Virgin Money London Marathon, BMW Berlin-Marathon, Bank of America Chicago Marathon a TCS New York City Marathon. Od tejto jesene 2018 je do jedného z nových programov AWMM zapojený aj Medzinárodný maratón mieru.

Elitní atléti zúčastňujúci sa vymenovaných top podujatí zbierajú body podľa svojho umiestnenia na pretekoch tejto veľkej šestky a na konci sezóny poznáme výborne honorovaných víťazov. V tomto roku prichádza AWMM s novým konceptom Abbott World Marathon Majors Wanda Age Group World Ranking určeným aj pre státisíce rekreačných bežcov na celom svete, ktorí tak budú mať možnosť rovnakým spôsobom získať za každú účasť na zapojenom maratóne body a súťažiť o titul najlepšieho amatérskeho maratónskeho bežca planéty.

Celá séria, v ktorej je zapojených viac ako 50 maratónov z celého sveta odštartuje svoj prvý ročník už 16. septembra 2018 v Berlíne a pokračuje 7. októbra v Košiciach, ako na jedinom podujatí tohto druhu v strednej a východnej Európe.

Viac o projekte sa dozviete na stránke Abbott World Marathon Majors

Share.

Comments are closed.