Košice Marathon Plogging

0

Už niekoľko týždňov sa svet točí v spomalenom rytme pandémie Covid-19, no zdá sa, že konečne už môžeme behať i vonku a celkom prirodzene nás to ťahá do prírody.

Medzinárodný maratón mieru prináša svojim fanúšikom v tomto období alternatívne spôsoby spoločného súťaženia, trénovania či rôznych bežeckých výziev. Vo veľkom prepukli rôzne virtuálne preteky a tréningy, no v tíme MMM sme sa rozhodli, že sa skúsime z virtuálnej reality trochu vymaniť a predstaviť výzvu, ktorá prinesie okrem tréningu aj hmatateľné pozitívne výsledky.

Naša výzva* s názvom Košice Marathon Plogging by sa dala zjednodušene pomenovať aj ako jarné bežecké upratovanie. Plogging vznikol v roku 2016 vo Švédsku a spája v sebe dve činnosti – jogging a zbieranie odpadkov (po švédsky: plocka upp). Keďže počas blížiaceho sa leta ostaneme zrejme všetci dovolenkovať doma, nebolo by na škodu si to tu okolo nás aj trochu vyupratovať.

Ako sa do výzvy zapojiť?

Do našej výzvy sa môže zapojiť každý, je to naozaj veľmi jednoduché. Stačí si vybrať obľúbenú bežeckú či vychádzkovú trasu v prírode alebo hoci aj v meste a okrem bežnej výbavy si k tréningu pribaliť aj vrece na odpadky a hygienické rukavice.

Traťové rekordy lámať nebudeme, vrátime sa však domov so skvelým pocitom, že sme urobili niečo aj pre našu prírodu, pre všetkých, ktorí v nej trávia voľný čas, pre zdravšie životné prostredie.

Nesmierne sa tešíme na vaše úlovky, plné vrecia a krásne výsledky. Do komentárov k nášmu facebook videopríspevku alebo e-mailom na sutaz@kosicemarathon.com nám do 7. júna posielajte vaše plogging fotky či videá a nezabudnite napísať aj ktorú lokalitu ste vyčistili. Naša výzva končí v nedeľu 7. júna a my následne (do 10. 6.) vyžrebujeme zo všetkých zúčastnených ploggerov troch, ktorých aj odmeníme. V našej kampani vystupujú práve traja bežci MMM vo funkčných tričkách UYN a presné také budú patriť aj tým, na ktorých sa usmeje šťastie.

Tak neváhajte a zbierajte 🙂

Košice Marathon Plogging - Teaser

 


* Všeobecné pravidlá súťaží MMM na sociálnych sieťach.

Share.

Comments are closed.