Sebastian Coe potvrdil status MMM

0

Prezident IAAF Sebastian Coe potvrdil svojim podpisom skutočnosť, že Medzinárodný maratón mieru získava IAAF Road Race Bronze Label. Do tohto, pred niekoľkými rokmi ustanoveného systému certifikácie IAAF sa Medzinárodný maratón Mieru zapája po prvý krát. Podľa reglementu hodnotenia je možné v prvom roku získať jedine vstupný Bronze Label, aj keď dosiahnuté parametre zodpovedajú striebornému, či dokonca zlatému certifikátu. O tie sa môže Medzinárodný maratón mieru uchádzať už pre kalendárny rok 2017.

Medzi základné hodnotené parametre patrí štart predpísaného počtu elitných atlétov v príslušnom intervale výkonnosti, dosiahnuté športové výsledky, spolupráca s autorizovanými manažérmi, splnenie antidopingových opatrení, televízne vysielanie a celkové mediálne pokrytie podujatia, ale aj kritéria spracovania výsledkov a všetkých technicko-bezpečnostných opatrení.

Pripomeňme, že Medzinárodný maratón mieru je od svojej transformácie na počiatku 90-tych rokov minulého storočia zaradený do každoročného kalendára IAAF. Okrem toho sa práve v Košiciach, pod taktovkou organizátorov MMM, uskutočnili v roku 1997 doposiaľ jediné IAAF majstrovstvá sveta v atletike na území Slovenska, keď sa tu o tituly svetových šampiónov súperilo na trati polmaratónu.

Popri neoceniteľnom statuse Najstarší maratón v Európe a v septembri 2015 udelenom certifikáte 5 Star Quality Road Race od European Athletics je IAAF Road Race Bronze Label ďalším potvrdením mimoriadnej kvality a prestíže Medzinárodného maratónu mieru.

Share.

Comments are closed.